Advert
Advert
Advert

TOKİ’nin Rize’de Satışa Sunduğu 23 Konut İçin Noter Kurası Çekildi

TOKİ’nin Rize Merkez Hayrat Mah. 283 Konut Projesi kapsamında satışa sunduğu 23 adet 1+1 tipi konut için noter kurası Ankara’da çekildi.

TOKİ’nin Rize’de Satışa Sunduğu 23 Konut İçin Noter Kurası Çekildi
TOKİ’nin Rize’de Satışa Sunduğu 23 Konut İçin Noter Kurası Çekildi admin

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Rize Merkez Hayrat Mahallesi 283 adet konut, 14 adet dükkan kapsamında 1+1 olarak üretilecek 23 adet konutun satışı için noter kurası Ankara’da çekildi. 3511 geçerli başvurunun yapıldığı 23 konutun noter kurası ile sahipleri belli oldu. Asil hak sahiplerinin belirlenmesinin ardından 10 yedek kişi belirlendi.

Sözleşme İmzalanacak Banka Şubesi: TC. Ziraat Bankası AŞ. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi/Rize

Asil Hak Sahipleri Sözleşme İmzalama Tarihleri: 30 Ekim 2023 - 03 Kasım 2023

Yedek Hak Sahipleri Sözleşme İmzalama Tarihleri: 13 Kasım 2023 - 14 Kasım 2023 (Asil hak sahipleri sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra kalan konutlar için)

Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir

Kura sonucunda; konut satın alma hakkı elde edemeyenlerin başvuru bedelleri 23 Ekim 2023, konut satın alma hakkı kazandığı halde sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinin başvuru bedelleri 06 Kasım 2023, yedek hak sahiplerinin başvuru bedelleri ise 15 Kasım 2023 tarihlerinden itibaren başvuru sahiplerine iade edilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!