Advert
Advert
Advert

Rize Belediyesi Kadınlar Plajı Denize Girilebilecek Yerler Listesine Eklendi

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, Rize’de denize girilebilecek yerlerin listesini güncelledi. Tadilatın ardından yüzmeye elverişli hale getirilen Rize Belediyesi Kadınlar Plajı da listeye eklendi.

Rize Belediyesi Kadınlar Plajı Denize Girilebilecek Yerler Listesine Eklendi
Rize Belediyesi Kadınlar Plajı Denize Girilebilecek Yerler Listesine Eklendi admin

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Temmuz ayında açıkladığı liste ile kentte denize girilebilecek yerleri kamuoyuyla paylaştı. Açıklanan listede Rize Belediyesi Kadınlar Plajı yer almadığından Rize Belediyesi Kadınlar Plajının yüzmeye kapatılacağı gündeme gelmiş ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, plajdaki eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar yapacaklarını belirtmişti. Başkan Metin’in açıklamalarının ardından plaj tadilata alınmış ve çalışmalar başlatılmıştı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından plaj alanındaki deniz suyundan Rize İl Sağlık Müdürlüğünce alınan su örneklerinin yüzmeye elverişli çıkmasının belirlenmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Rize’de denize girilebilecek yerlerin listesi güncellenerek Rize Belediyesi Sosyal Tesisleri Alipaşa Kadınlar Plajı da denize girilebilecek yerler listesine eklendi. Alipaşa Kadınlar Plajının listeye eklenmesiyle Rize’de 14 olan denize girilebilecek yer sayısı 15’e yükselmiş oldu.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, “Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından birey ve toplum sağlığının korunması amacıyla geliştirdiği Yüzme Takip Sistemi ile Rize’de 15 plajın suyu takibe alındı. Rize’de denize girilebilecek yerlere ait yüzme analiz sonuçlarının Sağlık Bakanlığınca hazırlanan ve aktif olarak kullanılan http://yuzme.saglik.gov.tr adresinden halka duyurulmakta, otomatik olarak izlenmekte ve değerlendirilme yapılabilmektedir. Rize Sağlık Müdürlüğümüz tarafından belirlenen takvime göre 2023 yılı yüzme sezonu boyunca yüzme alanlarından 15 günde bir su numuneleri alınmakta ve Rize Halk Sağlığı Laboratuvarlarında bakteriyolojik analizleri yaptırılmaktadır. Rize’de 15 plajın suyunu takip eden sistemin tüm noktalarda su seviyesini mükemmel ve iyi olarak nitelendirmektedir. Yüzme Suyu Takip Sisteminden yüzme alanlarının; yüzme suyu analiz sonuçlarına, suyun kalitesine, yüzme alanının sahip olduğu imkânlara, yüzme alanına ait fotoğraflara, yüzme alanına ulaşım güzergâhına ve yüzme alanına en yakın sağlık kuruluşuna vb. güncel verilere, vatandaşlar erişebilirler. Halk sağlığının korunması amacıyla ilimizin ve tüm Türkiye’nin yüzme alanlarına ait izleme sonuçları http://yuzme.saglik.gov.tr web adresinden vatandaşlarımızca da takip edilebilecektir. “ ifadelerine yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!