Advert
Advert
Advert

Rize'de bayram önlemleri alındı

Kurban Bayramında Rize'de çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve vatandaşların hijyen kurallarına uygun bir bayram geçirmesini sağlamak adına önlemlerin alındığını bildirildi.

Rize'de bayram önlemleri alındı
Rize'de bayram önlemleri alındı admin

Rize Belediyesi, yaklaşan Kurban bayramı nedeniyle kentte oluşması muhtemel çevre kirliliğinin önüne geçmek ve kurban kesecek olan vatandaşların hijyen kurallarına uygun bir bayram geçirmesini sağlamak adına önlemlerin alındığı bildirdi.

Rize Belediyesinden yapılan açıklamada, şehrin 67 noktasına uyarıcı yazıların yer aldığı pankartların asıldığı ve şehir merkeziyle üst mahallelere 407 adet Kurban Atık kutusu yerleştirildiği ifade edilerek bu şekilde hayvan atıklarının çevreye atılmasının önlenmeye çalışılacağı belirtildi.

CADDE, SOKAK VE YEŞİL ALANLARDA KURBAN KESİMİNE İZİN VERİLMEYECEK

Açıklamada, çalışmalar kapsamında özel olarak hazırlanan ve içerisinde naylon poşet ve broşürlerin yer aldığı 8 bin 400 adet el çantasının belediye ekipleri tarafından vatandaşlara dağıtıldığı kaydedilerek, “Rize Belediyesi Zabıta ekipleri vatandaşlarımızın özellikle şehir merkezi içerisi cadde, sokak ve yeşil alanlarda kurban kesmesine müsaade etmeyecek. Rize Belediyesi’nin Çiftekavak mahallesinde bulunan katlı hayvan pazarı içerisinde yer alan kurban kesim alanını sıra sistemiyle kullanabilecekler.” ifadelerine yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!