Advert
Advert
Advert

RİZE BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDEN YABANCI DİL HİKAYE YARIŞMASINDA YENİDEN AVRUPA BİRİNCİLİĞİ

RİZE BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDEN YABANCI DİL HİKAYE YARIŞMASINDA YENİDEN AVRUPA BİRİNCİLİĞİ

RİZE BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDEN YABANCI DİL HİKAYE YARIŞMASINDA YENİDEN AVRUPA BİRİNCİLİĞİ
RİZE BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDEN YABANCI DİL HİKAYE YARIŞMASINDA YENİDEN AVRUPA BİRİNCİLİĞİ admin

Özel Rize Bahçeşehir Koleji İlkokulu 3.sınıf öğrencisi  Çınar Ata AĞIRBAŞ, Collins yayınları tarafından dünya genelinde gerçekleştirilen “The Collins Big Cat Writing” hikaye yarışmasında ‘Avrupa Birincisi’ oldu.

“The Collins Big Cat Writing” hikaye yarışması dünya genelinde 8-11 yaş kategorisinde her yıl düzenlenen hikaye yazma yarışması olup 2023 yılı teması “BİLİM” olarak belirlendi. Bu yılki temada öğrencilerden Bilimin onlar için ne ifade ettiğinin anlatımı istenildi. Öğrencimiz Çınar Ata, Şubat ayında Ülkemiz de meydana gelen Deprem felaketinin etkilerini, bilimin bu süreçte nasıl etkili olduğunu çocuk gözüyle anlattı. Özel Bahçeşehir Koleji Rize Kampüsü İlkokul Yabancı Dil Bölüm başkanlığınca yapılan değerlendirmelerde İlkokul 3.sınıf öğrencisi Çınar Ata AĞIRBAŞ’ın yazdığı hikayenin yarışmaya katılmasına karar verilmiş, 7 kıta ve 8 bölgedeki farklı ülkelerden katılan öğrencilerle yarışan Çınar Ata AĞIRBAŞ’ın yazdığı hikaye Avrupa 1.’si olarak Dünya Finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

Özel Rize Bahçeşehir Koleji, elde ettiği ulusal ve uluslararası diğer başarılarının yanına yabancı dil eğitiminde kazandığı başarılarla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Kuruluşunun ilk yılında (2020), Bahçeşehir Koleji Liseleri arasında düzenlenen ‘2020-BEST En İyi İngilizce Konuşanlar’ Yarışmasında lise öğrencisi Elif Nur TÜRÜT ile Türkiye Üçüncülüğü, 2021 yılında Bahçeşehir Koleji Liseleri arasında düzenlenen ‘2021-Short Film Festivalinde’ de Türkiye Birinciliği, 2022 yılında kazandığı “The Collins Big Cat Writing” Avrupa 1.’liği derecesine bir yenisini daha ekleyerek  İlkokul düzeyinde ikinci kez Avrupa 1.’liği elde etti. Kolejin, dört yılda yabancı dil alanında böyle büyük başarılara imza atması birçok çevrede dikkat çekmektedir.

 

Yabancı dil öğretimine Okul Öncesi eğitimiyle başlayan, İlkokul da bunu temelleştiren, Ortaokul ve Lise düzeyinde ileri düzey dil eğitimiyle devam eden öğrencilerin, sözlü ve yazılı iletişimde başarıları Dünya genelinde yapılan yarışmalarda ses getirmektedir. Teorik altyapının pratikte eksiksiz uygulanması için kurum içi eğitimlerin verildiği Bahçeşehir Koleji okullarında dinamik takip ve gözlemleme ile sistemin doğru ve etkili şekilde uygulanması genel merkez tarafından denetlenmektedir. Uluslararası güçlü kurumlarla iş birliği yapılarak diğer derslerde de olduğu gibi yabancı dil eğitimi kaynakları da titizlikle seçilmekte ve nitelikli ölçme ve değerlendirme ile öğrencilerin dil gelişimi takip edilmektedir. Eğitimin her aşaması alanında uzman ekipler tarafından planlanmakta, hayata geçirilmekte ve uygulamaya dökülmektedir. Öğrencilerin yabancı dil düzeyleri uluslararası geçerliği ve güvenirliği olan ve bağımsız merkezler tarafından yapılan sınavlarla dil edinimleri ve gelişimleri güncel objektif yöntemler değerlendirilmekte ve karnelendirilmektedir. İlkokul 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yılda 4 kere uygulanan Checkpoint sınavları (Online İngilizce Sınavı) ile öğrencinin dil gelişimi takip edilmekte ve desteklenmektedir. Bu sınavlarımıza ek olarak tüm akademik sene boyunca öğrencilerimizin akademik kazanımlarını ölçmek için sene sonunda Achievement sınavı uygulanmaya başlanmıştır.  Öğrenci bazında yapılan raporlamalar ile öğrenci- öğretmen-okul idaresi-veli paydaşında sürekli izleme, teşhis ve yetiştirme imkânı sağlanmaktadır. Bu sınavlarla öğrenciye sadece kendi okulundaki ve Bahçeşehir Koleji okullarındaki akranları arasındaki yabancı dil yeterliliğini değil, diğer ülkelerde yaşayan yaşıtları arasındaki yabancı dil yeterliliğini de görme ve ölçme fırsatı verilmektedir. Dil öğrenimini pekiştirmek amacıyla teknolojiden en etkin şekilde yararlanıldığı Bahçeşehir Koleji okullarında aplikasyonlarla destekli akıllı tahtalarla zenginleştirilen dersler, öğrencilerin dil öğrenme motivasyonunu güçlendirirken, teknoloji kullanımıyla da öğrencilerin kendi kendine öğrenme yeteneğini de geliştirmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!