Advert
Advert
Advert

Avcı: Geçen Yıl ki Gibi İyi Bir Çay Sezonu Geçireceğiz

AK Parti Rize Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, yaş çay sezonunda geçen yıl aldıkları özel sektör ve kota tedbirlerini tekrar uygulayacaklarını, bu yıl da güzel bir çay sezonu geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Avcı: Geçen Yıl ki Gibi İyi Bir Çay Sezonu Geçireceğiz
Avcı: Geçen Yıl ki Gibi İyi Bir Çay Sezonu Geçireceğiz admin

AK Parti Rize Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Burak Ak ve ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim ile birlikte Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü, Çay Üretim Teknolojileri AR-GE Laboratuvarında incelemelerde bulundu.

2 YENİ FABRİKAMIZI HİZMETE SUNDUK; KAPASİTEMİZ 200 TON ARTTI

Milletvekili ve Milletvekili Adayı Avcı, “İnşallah güzel bir çay sezonu geçireceğiz. Kapasite arttırılması için uzun yıllardır çalışıyoruz. Bu sezon iki çay fabrikamızı da hayata geçirmiş olduk. Çamlıhemşin ve İkizdere’de yaptığımız fabrikalarla günlük kapasitemizi 200 ton daha arttırdık. Büyütüp genişletebileceğimiz fabrikalar varsa onlarla ilgili genel müdürümüz zaten bir çalışma yapıyor. O fabrikaları da inşallah en kısa zamanda büyüterek kapasitemizi daha yükseklere taşımamız lazım. Vatandaşlarımızın çaylarını rahat satabilmesi için bu anlamda bütün çalışmaları yapmamız lazım.” dedi.


KOTAYI GENİŞ TUTACAĞIZ. ÖZEL SEKTÖR TEDBİRLERİMİZ DEVAM EDECEK

Kota ve yaş çay alımıyla ilgili olarak üreticilerin sıkıntıya düşmeden çaylarını satabileceklerine vurgu yapan Avcı, “Geçen sene olduğu gibi kota konusunda da vatandaşımızı sıkıntıya sokmadan rahat bir şekilde kotalarımızı mümkün olduğunca geniş tutmanın gayreti içerisindeyiz. Geçen sene özel sektörle ilgili aldığımız tedbirlerin bir benzerini bu sene yine alacağız. Müstahsilimizin rahat bir şekilde çay satabilmesini, düşük fiyata çay satmaması için alacağımız tedbirler hususunu en kısa zamanda hayata geçirmiş olacağız.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!