Advert
Advert
Advert

Rize Belediyesi Deniz Feneri Sosyal Tesisi ve Deniz Müzesi Açıldı

Rize Belediyesi’nin Boğaz Mahallesinde yapımını tamamladığı Deniz Feneri Sosyal Tesisi ve Deniz Müzesinin resmi açılışı gerçekleştirildi.

Rize Belediyesi Deniz Feneri Sosyal Tesisi ve Deniz Müzesi Açıldı
Rize Belediyesi Deniz Feneri Sosyal Tesisi ve Deniz Müzesi Açıldı admin

Rize Belediyesi tarafından Boğaz Mahallesinde deniz dolgusu yapılarak elde edilen 10 dönüm arazi üzerinde yapılan “Deniz Feneri Sosyal Tesisi ve Deniz Müzesi” vatandaşların hizmetine açıldı.

Kentte, sosyal donatı alanlarını farklı bölgelerde yaparak vatandaşların denizle bütünleşmesini sağlayan Rize Belediyesi, son olarak hizmete açtığı Deniz Feneri Sosyal Tesisi ve Deniz Müzesi alanında restorant, seyir terası, denize sıfır oturma alanları, denizcilik müzesi, farklı yaş guruplarında iki ayrı çocuk oyun alanı, yeşil alanlar ve araç otoparkı yer alıyor.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin; açılış töreninde yaptığı konuşmada Rize Belediyesi olarak şehrin sahil kısmında farklı bölgelerde bu ve benzeri sosyal tesisler ve yeşil alanlar oluşturarak vatandaşları denizle buluşturmak için çalıştıklarını ifade ederek, benzer hizmetlerin devam edeceğini dile getirdi.

Başkan Metin, Deniz Feneri Sosyal Tesisi ile Rize’de geçmişte şehrin batı kısmında uzun yıllar önce var olan ve zamanla yok olan fenerden esinlenilerek tarihi bir kimliğin günümüzde yeniden yaşatıldığını ifade etti.

Açılış programına katılan AK Parti Rize Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammed Avcı ise yapmış olduğu selamlama konuşmasında; AK Parti dönemimde Rize’de havalimanı, hastaneler, tüneller, köprüler, kentsel dönüşümler gibi birçok önemli yatırımların yapıldığını ve vatandaşların kendilerinden sosyal yaşam alanlarının yapılması noktasında taleplerin olduğunu ifade etti. Dolgu çalışmaları tamamlanan millet bahçesi projesinin yakın bir zamanda üst yapısı için ihalesinin yapılacağını ve onun öncesinde şehirde yapılan bu sosyal tesislerin yerinde bir çalışma olduğunu dile getirdi.

Rize Milletvekili ve Adayı Muhammed Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Genel Meclis Başkanı Sabit Karafazlı, AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Burak Ak, Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar ve belediye meclis üyeleri tarafından kesilen kurdele ile tesis hizmete açıldı.

Açılışın ardından Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve beraberindeki heyet sosyal tesis içerisinde bulunan denizcilik müzesi ve seyir terasını gezerek vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!