Advert
Advert
Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rize'de çay fiyatını 11.30 tl olarak açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim kampanyası kapsamında memleketi Rize'de... Hemşehrileri ile bir araya gelen Erdoğan, gündeme ilişkin birçok konuya değinirken Rizelileri yakından ilgilendiren bir konuya da değindi. Erdoğan, yaş çay alım fiyatını açıkladı. "Yaş çay alım fiyatına yüzde 64 zam" Erdoğan, "Bizim Rize ve çay üreticilerimiz içi yaptıklarımız ortada. Rızkını çaydan kazanan üreticilerimizi hep destekledik. Yaş çay alım fiyatını paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz, geçtiğimiz yıl destek ödemesi ile birlikte yaş çaya kilo başına 7 lira alım fiyatı vermiştik. Bu yıl için yine destek ödemesi ile birlikte yaş çay alım fiyatını kilo başına yüzde 64 artırarak 11 lira 30 kuruşa çıkartıyoruz. Yeni çay alım fiyatının hayırlı olmasını diliyorum. Tabi biz Rize'de sadece çay üretimini desteklemekle kalmadık. Bunun yanında turizmi de destekleyerek Rizeli kardeşlerimizin gelir kaynaklarını çeşitlendirdik." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rize'de çay fiyatını 11.30 tl olarak açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rize'de çay fiyatını 11.30 tl olarak açıkladı admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim kampanyası kapsamında memleketi Rize'de...

Hemşehrileri ile bir araya gelen Erdoğan, gündeme ilişkin birçok konuya değinirken Rizelileri yakından ilgilendiren bir konuya da değindi.

Erdoğan, yaş çay alım fiyatını açıkladı.

"Yaş çay alım fiyatına yüzde 64 zam"
Erdoğan, "Bizim Rize ve çay üreticilerimiz içi yaptıklarımız ortada. Rızkını çaydan kazanan üreticilerimizi hep destekledik. Yaş çay alım fiyatını paylaşmak istiyorum.

Biliyorsunuz, geçtiğimiz yıl destek ödemesi ile birlikte yaş çaya kilo başına 7 lira alım fiyatı vermiştik.

Bu yıl için yine destek ödemesi ile birlikte yaş çay alım fiyatını kilo başına yüzde 64 artırarak 11 lira 30 kuruşa çıkartıyoruz.

Yeni çay alım fiyatının hayırlı olmasını diliyorum. Tabi biz Rize'de sadece çay üretimini desteklemekle kalmadık. Bunun yanında turizmi de destekleyerek Rizeli kardeşlerimizin gelir kaynaklarını çeşitlendirdik." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!