Advert
Advert
Advert

Avcı: Rize Lojistik Merkeze Tren Yolu Bağlantısı Yapılacak

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Rize Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, Rize’nin İyidere ilçesinde deniz dolgusu üzerinde yapımı devam eden Lojistik Merkeze tren yolu bağlantısının yapılacağını kaydetti.

Avcı: Rize Lojistik Merkeze Tren Yolu Bağlantısı Yapılacak
Avcı: Rize Lojistik Merkeze Tren Yolu Bağlantısı Yapılacak admin

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Rize Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, İyidere’de yapımı süren Rize Lojistik Merkezinin dolgusunun tamamlanmak üzere olduğunu ve gelecek yıl içinde tamamlanacağını belirtti. Milletvekili ve Milletvekili Adayı Avcı, lojistik liman ve endüstriyel merkezin tren yolu bağlantısının da yapılacağını ifade etti.

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri kapsamında ziyaretlerine devam eden Avcı, Güneysu ilçesine bağlı Gürgen, Yeşilköy, Islahiye ve Bulutlu köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Avcı, İlçe Şoförler Odasını da ziyaret eden Avcı, talep ve önerileri dinledi.

Rize’de yapılan ve yapılmakta olan yatırımların tamamlanmasıyla Rize’nin turizmiyle, tarımıyla, deniz ürünleriyle dünyada kendinden söz ettiren bir noktaya geleceğini kaydeden Avcı, “Şehrimizin coğrafi engellerini kaldırmak için Ovit Tüneli’ni ve Havalimanını inşa ettik. Lojistik Merkezle birlikte şehrimizi işlek ticaret yollarının kalbi konumuna getirmek istiyoruz. Çay fabrikalarımızın kapasitelerini arttırdık ve yenilerini de yaptık. Paketleme fabrikamızı yenileyip kapasitesini büyüttük. Samsun Sarp hızlı treniyle birlikte hizmetlerimiz taçlanacak. Rize’miz turizmiyle, tarımıyla, deniz ürünleriyle dünyada kendinden söz ettiren bir noktaya gelecek” dedi.

“LOJİSTİK MERKEZE TREN YOLU BAĞLANTISI YAPILACAK”

Avcı, lojistik merkeze yapılacak olan tren yolu bağlantısı ile Rize’nin ticaretin kesişme noktası olacağını kaydettiği açıklamasında şöyle konuştu: “Lojistik merkezimizin mendirekleri tamamlanmak üzere. Önümüzdeki yıl tüm alt yapısıyla birlikte tamamlanarak hizmete alınacak. Lojistik merkez ve endüstriyel merkezimizin tren yolu bağlantısını gerçekleştireceğiz. Rize Lojistik merkezine gemiyle gelen yük, trenle Anadolu’ya, oradan da Orta Doğu’ya, Asya’ya ilerleyecek. Aynı şekilde Orta Doğu’da üretilen bir ürün kara ve demir yoluyla Rize Lojistik Limanına gelip deniz yoluyla Kafkasya’ya, Karadeniz ülkelerine dağılacak. Rize’miz ticaretin kesişme noktası olacak”.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve AK Parti Rize Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammet Avcı’ya ziyaretlerinde AK Parti Güneysu İlçe Başkanı Mehmet Akif Karslı, İl Genel Meclis Başkanı Sabit Karafazlı, Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, Milletvekili Aday Adayları İbrahim Türüt ve Ahmet Türk eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!