Advert
Advert
Advert

Katmer: “CHP Genel Başkanının TOGG fabrikasını ziyaret etmemesi hazımsızlığın tezahürüdür”

Katmer: “CHP Genel Başkanının TOGG fabrikasını ziyaret etmemesi hazımsızlığın tezahürüdür”

Katmer: “CHP Genel Başkanının TOGG fabrikasını ziyaret etmemesi hazımsızlığın tezahürüdür”
Katmer: “CHP Genel Başkanının TOGG fabrikasını ziyaret etmemesi hazımsızlığın tezahürüdür” admin

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Yılmaz Katmer, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi dolayısıyla seçim çalışmalarına devam ediyor. Belirlenen program dahilinde kurum, kuruluş, STK, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulunan Katmer, beraberinde Merkez İlçe Başkanı Burak Ak ile birlikte Paşakuyu ve Müftü Mahallesinde ziyaretlerini gerçekleştirdi. Bu kapsamda ŞİMAL AVM’yi de ziyaret eden Yılmaz ve Ak, AVM önünde sergilenen Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG’u ziyaret ederek, TOGG’u deneyen vatandaşlarla sohbette bulundu. Ardından Togg konsept aracının önünde açıklamalarda bulundu.

1961 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel'in talimatıyla Eskişehir Demiryolu Fabrikası'nda 129 günde üretilen ve Türkiye'de tasarlanan ve üretilen ilk otomobil olan “Devrim” otomobiline atıfta bulunarak “Devrim” ve “Togg” otomobilleri üzerinden Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Milletvekili Adayı Katmer, “Devrim otomobili uğradığı dış destekli linç kampanyası ve siyasi basiretsizlik ile seri üretime başlamadan tarihin tozlu raflarında adeta buruk bir hikaye olarak kaldı. Bugün yedili koalisyon olarak karşımızda yer alan zevat o dönemki aktörlerin siyasi mirasçılarıdır.

Onlar ne yazık ki milli ve yerli olan her yeniliğe karşı mesafeli ve hatta düşmandırlar. CHP Genel Başkanının TOGG fabrikasını ziyaret etmemesi de bu hazımsızlığın tezahürüdür” dedi.Katmer, Togg’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi iradesi ile vücut bulduğunu kaydederek, “Bugün ilimizde sergilenen Türkiye'nin otomobili TOGG, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2011 yılında ‘Türkiye'nin yerli milli otomobili yollarda olacak’ vizyonunu ortaya koyması, bulunan beş babayiğit ve yine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi iradesi ile vücut buldu. 1960’larda devrim otomobili uğradığı dış destekli linç kampanyası ve siyasi basiretsizlik ile seri üretime başlamadan tarihin tozlu raflarında adeta buruk bir hikaye olarak kaldı. Bugün yedili koalisyon olarak karşımızda yer alan zevat o dönemki aktörlerin siyasi mirasçılarıdır. Onlar ne yazık ki milli ve yerli olan her yeniliğe karşı mesafeli ve hatta düşmandırlar. CHP Genel Başkanının TOGG fabrikasını ziyaret etmemesi de bu hazımsızlığın tezahürüdür. Yerli otomobilimiz, yerli silah sanayimiz ve büyük bir sıçrama yaptığımız sanayi ve teknoloji üretimimiz Cumhurbaşkanımız Erdoğan liderliğinde Türkiye 100 yılında da milletimizin desteğiyle devam edecek. Devrim otomobili ile kaçırdığımız tarihi fırsat devrin otomobili TOGG ile hak ettiği değeri bulacak. Milletimizin teveccühü de bunun en büyük kanıtı niteliğindedir. Gemlik’te 2020'de temeli atılan fabrika 2022'de seri üretime hazır oldu ve nihayet Mart 2023'te satışa çıktı. Bugün yeni nesil doğuştan elektrikli milli ve yerli otomobilimiz ilimiz Rize'de. Bu sürecin bu noktaya gelmesinde büyük bir siyasi irade ortaya koyan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a AK Parti kadrolarımıza ve bu babayiğitlere bir kez daha teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!