Advert
Advert
Advert

MHP Rize İl Başkanlığı Milletvekili adaylarını teşkilatlara tanıttı.

MHP Rize İl Başkanlığı Milletvekili adaylarını teşkilatlara tanıttı.

MHP Rize İl Başkanlığı Milletvekili adaylarını teşkilatlara tanıttı.
MHP Rize İl Başkanlığı Milletvekili adaylarını teşkilatlara tanıttı. admin

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize İl Başkanlığı adaylarını tanıttı. İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin meclis danışmanı Mehmet Onur Kasım’ın yanı sıra Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, Rize Ülkü Ocakları Başkanı Sadık Kandemir’in yanı sıra geçmiş dönem il başkanları, il ve ilçe parti yöneticileri ile ocak yöneticileri katıldı.

Düzenlenen toplantıda konuşan MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan yaptığı açıklamada “Bu salon benim ailem. Kıymetli vekil adaylarım. Yarın bir gün nasip olursa ilk vekillerimiz sizler olacaksınız. Recep abini milletvekili adaylığından ziyade, MYK Üyeliğinden ziyade çok iyi bir dosttur. Recep Bakırcı doğru bildiğini konuşur. Recep Bakırcı bugün burada olabildiysek, bu toplantıyı yapabildiysek bunun mimarıdır. Biz bu yola çıkarken, yolun yol başçısı Recep Bakırcı idi. Bu yol şimdi bir yere doğru gidiyor. Adaylarımız yarın vekil olunca çayın, ÇAYKUR’un, Çaykur Rizespor’un, Rizelinin hakkını ve emeğini sonuna kadar savunacaklar. Şehre geldikleri zaman dağdan yukarıda, esnafların, tüccarların, oturduğu yerlerde 3-5 kişi değil, belediye parkında vatandaşlarla oturacaklar. Ben size bunun sözünü veriyorum. Onlara da kefilim, onlarda bunun sözünü veriyor” ifadelerini kullandı.

“Ya babası FETÖ'cüdür, ya eşi FETÖ'cüdür”

Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan sokakta ‘MHP’ye verdiğiniz oy oraya buraya gider’ söylemlerine de tepki göstererek "Bugün Rize sokaklarında birileri Milliyetçi Hareket Partisine verdiğiniz her oy bilmem nereye gidiyor, filanca yere gitmeyin diye sohbetler yapıyorlar. Ben adaylarıma bir şey demeleri konusunda söyledim ama ben MHP Rize il başkanıyım. Size MHP verdiğiniz oy şuraya gidiyor diyorsa geçmişine baksın. Ya babası FETÖ'cüdür. Ya eşi FETÖ'cüdür. Kim bu lafları kullanıyorsa şu Rize'nin karşısına çıkacak yüzleri yok. Her tarafta biz aslanlar gibi gezerken, Rizelinin önünden kaçmak zorunda kalıyorlar. Ben size söz veriyorum. Milliyetçi Hareket Partisi vekil adayları 5 sene sonra aynı sıkıntılarla yüzünüzü kara çıkartmayacaktır. Bu vekillerimiz aslan gibi sokaklarda yürüyecekler. Başbuğ Alpaslan Türkeş'in sözünü yere düşürmemek için hepinizden söz istiyorum" şeklinde konuştu.

“Cumhur İttifakına top yekûn destek olacağız”

Yaklaşan 14 Mayıs seçimlerinin Türkiye için bir dönüm noktası olduğunun altını çizen MHP Rize Milletvekili Adayı Recep Bakırcı ise “İnanıyorum ki Rizeli hemşehrilerim bu cennet vatanın selameti için çalışmalarımıza destek ve güç verecektir. Ülkemiz dört bir yandan saldırı ve kuşatma altında olduğu bu günlerde bağrımızdan çıkan öz evladımız Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek hepimizin öncelikli görevidir. Cumhurbaşkanımız ve bilge Liderimiz Sayın Doktor Devlet Bahçeli Bey'in şahıslarında vücut bulan Cumhur İttifakına top yekûn destek olacağız. Rizemiz de Cumhur İttifakını rekor bir oy ile tercih edecek zillete geçit vermeyeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi'ni güçlendirecek ve Allah'ın izniyle partimizin ilk Milletvekillerini meclise göndereceğiz. Bu kapsamda 1 oy Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bir oy da Milliyetçi Hareket Partisi'ne istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha önceki ilçe ziyaretlerinde de çokça değindiği ‘Ulaşılabilir vekil olacağız’ sözlerini yeniden hatırlatan Bakırcı sözlerinin devamında “Size sözümüz olsun; MHP'yi, Rize'yi ve sizleri Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde layıkıyla temsil edeceğiz. Geçim kaynağımız olan tarımı, tarım denince akla gelen çayımızı ve ÇAYKUR’umuzu en iyi şekilde savunacak, Rize'yi göç veren il konumundan çıkarmak için çalışacağız. Rize’yi soranlara 'Rize iyi efendim' demeyeceğiz, Rize daha iyi nasıl olur onu anlatacağız. Rize için çalışacağımıza söz veriyoruz. Telefonumuz 24 saat açık olacak. İstediğiniz anda bizeulaşabileceksiniz. Rize'nin özlediği o vekil var ya, işte o biz olacağız. Kısacası ulaşılabilir vekil olacağız. İl Başkanımızın da bizi tanımladığı gibi kral olmaya değil vekiliniz olmaya geliyoruz. Şunu hiç unutmuyoruz sizde unutmadığımızdan emin olun. Biliyoruz ki bizi meclise taşıyacak olan sizlersiniz ve mecliste ki görevimize son verecek olanda yine sizlersiniz. Yani demem odur ki asıl sizsiniz bizler sadece vekiliz ve sizlerin vekiliyiz. Sizlere layık, ulaşılabilir, başınızı eğdirmeyecek vekiller olacağız. Sizlerden son kez istirham ediyorum, partinizi yani bizleri çevrenize anlatın. Top yekûn bir çalışmanın içerisinde olalım. Cumhur İttifakını MHP'li vekiller ile taçlandırıp bir şehir nasıl yönetilirmiş, halka hizmet nasıl olurmuş herkese gösterelim” ifadelerini kullandı.

“Her şeyden önce önünü açacak adres MHP’dir”

MHP Rize Milletvekili adayı Av. Remzi Kutanoğlu ise “Milletimiz üzerindeki dağınıklıkları dağıtacak, ufkunu açacak, huzura kavuşturacak, her şeyden önce önünü açacak adres Milliyetçi Hareket Partisidir. Hep birlikte güçlü Türkiye’yi daha da güçlendirmek için bir oy Cumhur Başkanımıza bir oy MHP ye” dedi.

“Çayda sorun yok değil var diyen olacağız”

Bir diğer aday Av. Yunus emre Öztürk ise “Sahada öncelikli olarak kendimize değil buranın evladı, bu toprakların insanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,a oy istiyoruz. Milliyetçi Hareket Cumhur İttifakına herhangi koltuk veya Bakanlık yada makam için ortak olmadı. Tek yolu bu ülkenin bakası, geleceğidir. Hep birlikte bu geleceği inşa edeceğiz. Rizelinin her daim savunucusu olacağız. Çay hep önceliğimiz olacak. Çayda sorun yok değil var diyen olacağız” şeklinde konuştu.

Son olarak teşkilatlarla toplu aile fotoğrafı çekimi yapılarak toplantı son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!