Advert
Advert
Advert

Saadet Partisi Rize İftarında CHP Milletvekili Adayı Ocaklı’dan ÇAYKUR İşçisine Kadro Sözü

Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı tarafından Millet İttifakı'nın Rize Milletvekili Adayları ve Rize İl Başkanları'nın katılımıyla iftar programı düzenlendi.

Saadet Partisi Rize İftarında CHP Milletvekili Adayı Ocaklı’dan ÇAYKUR İşçisine Kadro Sözü
Saadet Partisi Rize İftarında CHP Milletvekili Adayı Ocaklı’dan ÇAYKUR İşçisine Kadro Sözü admin

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar’ın ev sahipliğinde İl binasında düzenlenen programa; 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Rize Milletvekili Adayı olan Millet İttifakı’nın adayları Tahsin Ocaklı, Köksal Toptan ve Muhammet Yıldız ile Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Hasan Uzun, İl Müfettişi Sait Eksilmez, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Tahsin Kanbur, İYİ Parti Rize İl Başkanı Av. Kürşat Hacısüleymanoğlu, DEVA Partisi Rize İl Başkanı Ecz. Muhammet Avcı, Gelecek Partisi Rize İl Başkanı Osman Civelek, Demokrat Parti Rize İl Başkanı Hamit Çelik, Millet İttifakı Seçim Koordinasyon Başkanı Saltuk Deniz ile partililer katıldı. İftar programında, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Rize Milletvekili Adayı olan Tahsin Ocaklı, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ÇAYKUR işçisine kadro sözünü yineledi.

Açılış konuşmasını Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar yaptı. İl Başkanı Kaçar, katılımcıların Ramazan ayını tebrik ederek, “Yeryüzünde bütün insanların huzur bulabileceği bir Rize için çıkmış olduğumuz bu yolda en büyük başarıları elde etme fırsatını Mevlam bize nasip eylesin” dedi.

Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Hasan Uzun, burada yaptığı konuşmada, birlik beraberlik içerisinde güzel çalışmalara imza atarak, Rize’den Allah’ın izniyle zaferle çıkacaklarını ifade ederek, “Ülkemizin son yıllarda uğradığı başta ekonomik, sosyoloji ve insanlık açısından gerçekten çok zor durumda olduğunu hep birlikte biliyoruz. Bu Millet İttifakı’nın da oluşumunun meydana gelmesini özellikle sayın genel başkanlarımız çok iyi değerlendirerek birlik ve beraberliği sağladılar. Bugünkü ülkemizin kurtuluşuna vesile olacak çalışmaları yaptılar ve önümüze koydular. Rizemiz’de ve ülkemizin her yerinde artık bundan sonra çalışmak bize düşüyor. Az bir zamanımız kaldı sonra eyvah fayda etmez. Bu iktidar tekrar kazanırsa geçen sene sofraya koyduğumuz et 70 lira iken bugün 300 lira olmuş. Ama seçimden sonra bin lira olacağından emin olun. Bu iktidar, bu ülkeye, bu millete gözyaşından başka bir şey vermez artık bundan sonra. Eğer biz gayretli çalışmazsak bu millete gözyaşı zulmü vereceğiz. Halkımızı kucaklaşmaya, eksisine artısına bakmadan herkesi Millet İttifakı’na oy vermeye davet edeceğiz. Seçimin Rizemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi Rize 1. Sıra Milletvekili Adayı Tahsin Ocaklı, iktidarları döneminde ÇAYKUR çalışanlarına kadro vereceklerini belirterek, şöyle konuştu: “Rize’de çok sorun var. Rizeli 25 yıla yakındır sayın Cumhurbaşkanına hemşericilik aidiyeti ve duygusuyla o yıllarda çok uzun dönemdir 3’er milletvekilliği vermek suretiyle verilebilecek en yüksek desteği vermiş, vatandaş olarak görevini yapmıştır. Ancak görev süresi içerisinde Rize’nin seçmeninin yaşayanlarının hiçbir sorunu neredeyse doğru dürüst çözülmediği gibi sorunlar tam tersine büyümüş, mutfaklarda yangınlar artmış, çay üreticisinin, çalışanların, ÇAYKUR’un, buranın geçim kaynağı olan ÇAYKUR’un özellikle sorunları büyüyerek devam etmiştir. Bunu nasıl söyleyebiliriz, nasıl ifade edebiliriz? Daha yakın tarihte AK Parti İl Başkanımızın söylediği bir cümle var. Hatırlatayım size nedir bu? ÇAYKUR çalışanlarının çalışma sürelerini 6 aydan 8 ay gibi bir süreye çıkarma gibi bir müjdeleri var. Müjdeye bakar mısınız? Ben buradan Rizelilere söylüyorum ki bizim taahhüdümüz şu, bizim Genel Başkanımızın ve Millet İttifakımızın taahhüdü şu: ‘Biz ÇAYKUR’un çalışanlarına öyle 2 ay fazladan çalışma hakkı tanımayacağız. 12 ay çalışma hakkı vereceğiz. 12 ay. Hem de özlük haklarını da koruyacağız.’ Çay üreticileri için, çiftçilerimiz için, turizmle ilgili çalışanlarımız için, öğretmenlerimiz için, emeklilerimiz için ittifakımızın hazırladığı ve kamuoyuna sunduğu içinde çözümlemelerin de yer aldığı inanılmaz bir fırsat tablosu karşınızda. Ben Rizeli’nin bunu göreceğini biliyorum. Hiçbir şüphem yoktur. Rize’nin bu talihini bizler değiştireceğiz. Ben Muhammet arkadaşımı da, Köksal arkadaşımı da, yol arkadaşlarımın hepsini ya da sizlerin de belirlediğiniz başka arkadaşları meclise taşıyana kadar sonsuza kadar bu mücadele sürer diyorum. İktidarı devir alacağız ve bu ülkeyi hep birlikte yöneteceğiz. Bunun müjdesini de ben Rizelilere veriyorum. Rizeliler hazır olsun. Sayın Cumhurbaşkanına burada oturan vatandaşlarımız, siyasetçilerimiz, temsilcilerimiz öyle biz ona rakip falan olmuyoruz, bizim rekabetimiz işte Rize için yapacağımız söylenen vadedilen yapılmayanlar ile kendimizin öngöreceği projelerdir. Bizim rekabetimiz budur, yarışımız yoktur hiç kimseyle. Rekabetimizi de söylüyorum projelerimizdir. Bu yüzden de başarılı olacağız hiç şüpheniz de endişeniz de olmasın”
CHP Rize 2. Sıra adayı Köksal Toptan ise konuşmasında, yıllar önce o zamanki adıyla Refah Partisiyle REFAHYOL Hükümetinde bulunduklarını ve Doğru Yol Partisi Merkez İlçe Başkanı olarak çok güzel çalışmalar yaptıklarını ve Rize’ye çok büyük hizmetlerde bulunduklarını ifade ederek, 27 yıl sonra tekrar Saadet Partisi ile siyaset yapacak olmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kendilerini bir araya getirdiği için teşekkür etti.

Gençlerin hayallerini yeniden yaşatmak için Millet İttifakı’na destek isteyen Toptan, “2007’de siyaseti bırakmıştım tekrar siyasete geri döndüm. 2017-18’de bize dayatılan adının ne olduğu belli olmayan Cumhurbaşkanlığı sistemi, ucube sistemden dolayı tekrar bu ülkeye bu sistem zarar verdiğinden dolayı bende Millet İttifakı’na bir bardak su veya bir oy alabilme adına tekrar siyasete geri döndüm. İYİ Parti’nin teşkilatları başta İl başkanı olmak üzere beni milletvekili adayı gösterdiler huzurlarınıza geldim. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.

Rizeli hemşerilerimin 1996 yılında çay üreticisi sayın Erbakan Hocam Başbakan, Tansu Çiller Başbakan Yardımcısı olduğu zaman çaya yüzde 120 zam vermiştiler. Rizeli bir kilo çay satıyordu 4 tane 5 tane ekmek alıyordu. Şimdi bir ekmek alıyor. Ben buradan Rizeli hemşerilerime diyorum ki tekrar bu Millet İttifakına oy ver tekrar 4-5 tane ekmek almak istiyorsan sizi Millet İttifakına oy vermeye davet ediyorum. 30 lira soğanın kilosu. 1996’da 30 lira ile bu millet 4-5 çuval soğan alıyordu. Şimdi bir kilo soğan alıyor. Onun için bu Millet İttifakı’nın tekrar iktidar olması lazım. Fakirin, fukaranın, dulun, yetimin, gencin hayalleri yıkılan genin öğrencilerin, üniversiteli öğrencilerin yıkılan hayallerini tekrar yerine getirmemiz lazım. Artık gençlerimiz hayal kurmadan uzaklaştılar. Gençlerimiz iş kursa, iş bulsa aylığından araba alamayacak. İşi olsa düğün yapamayacak hale geldiler. 400-500 bin lira bir düğün. Nasıl yapacak bir genç? 8 bin 5 lira maaşla bir genç nasıl evlenecek, nasıl düğün yapacak, nasıl bir araba alacak? Bu gençliğimizin tekrar hayallerini yerine getirmek için tekrar Millet İttifakı’nın iktidara gelmesi lazım. Buradan Rizeli hemşerilerime sesleniyorum. Partinin logosu ne olursa olsun o olsun bu olsun kendinize oy vermeye sizi davet ediyorum. Tekrar hayal kurmak istiyorsanız Millet İttifakı’na sizi oy vermeye davet ediyorum. Bizi iktidara getirdiğinizde, bizim dönemimizde eğitim sıkıntınız olmayacak, geçim sıkıntınız olmayacak bizlere güvenin. Onun için bir oy bir oydur. Komşumuza, arkadaşlarımıza, dostlarımıza herkese sesleneceğiz. Bize güvenin. Biz bize verilen oyları size helal etmeye hazırız.” şeklinde konuştu.
3. sıra milletvekili adayı Muhammet Yıldız ise Türkiye’nin gerçekten bir değişime ihtiyacı olduğunu ve bu oluşumu sağladıklarından dolayı genel başkanlara teşekkür ederek, güzel bir sonuç çıkaracaklarını ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!