Advert
Advert
Advert

Rize İl Genel Meclisi Başkanlığına Sabit Karafazlı Seçildi

Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt'ün milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından İl Genel Meclisi Başkanlığına Sabit Karafazlı seçildi.

Rize İl Genel Meclisi Başkanlığına Sabit Karafazlı Seçildi
Rize İl Genel Meclisi Başkanlığına Sabit Karafazlı Seçildi admin

Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt’ün 28. Dönem Milletvekili seçiminde AK Parti’den aday adayı olmak için görevinden istifa etmesi nedeniyle boşalan Rize İl Genel Meclisinde Başkanlık için yapılan seçimde Meclis Başkanlığına İl Genel Meclisi İyidere İlçesi Üyesi Sabit Karafazlı seçildi. Karafazlı, 2024 yılında yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimine kadar Meclis Başkanlığı görevinde bulunacak. Öte yandan Türüt’ten boşalan başkanlık görevini meclis başkanlık seçimi yapılıncaya kadar Rasim Çorbacı vekaleten sürdürdü.

İl Genel Meclisi Başkanvekili Rasim Çorbacı başkanlığında yapılan toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Emre Ayar, İl Genel Meclisi Üyeleri, Birim Müdürleri ve aday adaylığı için yapılan istifalar nedeniyle boşalan merkez meclis üyeliklerine yedek listeden gelen Dilek Kansız ve Ali Karaca katıldı.

Toplantının ilk gündem maddesi gereğince yapılan Meclis Başkanlığı seçiminde AK Parti grubu tarafından Meclis Başkanı adayı olarak gösterilen Sabit Karafazlı, oylama sonucu toplantıya iştirak eden 29 üyenin tamamının oyunu alarak İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.

Seçimin ardından görevi devralan Sabit Karafazlı, yaptığı konuşmasında “öncelikle bizi bu kutsal göreve laik gören AK Parti teşkilatımıza, Meclisimizdeki AK Parti Gurubumuza ve oylarıyla bize destek veren İl Genel Meclisi Üyelerimizin tamamına teşekkür ediyorum. İl Genel Meclisi Üyelerimiz, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ve ekibiyle birlikte ilimize ve köylerimize nice hizmetler kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız. Allah utandırmasın ve ilimize faydalı hizmetler yapmayı bizlere nasip etsin" dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, seçimlerin ardından yaptığı konuşmada Meclis Başkanı Sabit Karafazlı başta olmak üzere diğer kurullara ve komisyonlara seçilen üyeler ile yedek listeden gelen yeni üyeleri tebrik ederek, başarılar diledi.

İl Encümeni ve İhtisas Komisyonlarına seçilen üyeler ile yedek listeden gelen İl Genel Meclisi Üyelerine başarı dileyen Meclis Başkanı Sabit Karafazlı, toplantının ardından tebrikleri kabul etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!