Advert
Advert
Advert

Depremzede çocuklar Rize'de tahta arabalarla moral buldu

Asrın felaketi olarak adlandırılan depremden etkilenerek Rize'ye gelen vatandaşlar için tahta arabalar ile eğlence amaçlı yarışlar düzenlendi.

Depremzede çocuklar Rize'de tahta arabalarla moral buldu
Depremzede çocuklar Rize'de tahta arabalarla moral buldu admin

Rize'de Formulaz Derneği, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından kente gelen afetzede çocuklar için tahta arabalarla şenlik düzenledi.

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe aileleriyle katılan çocuklar, parkurda tahta arabaları sürdü.

Çocukların yarışına, babaları tahta arabaları iterek destek verdi. Büyükler de bir süre tahta arabalara binerek çocukluklarına döndü.

Depremzede çocukların yüzünü güldürmek, endişelerini en aza indirmek ve depremin izlerini silmeye yardımcı olmak amacıyla düzenlenen etkinlikte katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

Formulaz Derneği Başkanı Murat Gül, gazetecilere, Rize'ye gelen depremzedeleri bir süre de olsa mutlu edebilmek için çalıştıklarını söyledi.

Zor süreçte deprem psikolojisinden uzaklaşılması için tahta arabalarla depremzede çocukları buluşturduklarını anlatan Gül, "Depremzedeler için benzer etkinliklere devam edeceğiz. Diğer konaklama noktalarına da gideceğiz. 20 tahta arabamızı getirdik. Çocukların keyifli vakit geçirmesi için bir süre burada bırakacağız." dedi.

Malatya’dan gelen Recep Han, tahta araba yarışlarını her zaman televizyondan izlediklerini belirterek “Malum depremden dolayı bizde buraya geldik. Burada arkadaşlar bizimle ilgileniyorlar. Çocukların stres atma adına onlarla ilgileniyorlar. Gerçekten güzel bir duygu. Bu nedenden ötürü buraya gelmek istemezdim ama malum bunda da vardır bir hayır diyoruz. Bizde tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Biz sürekli bu arabaları televizyonda izliyorduk. Çok da güzel bir duygu. Kızımla beraber yarıştık. O da birinci oldu zaten” ifadelerini kullandı.

Yarışta birinci gelen Recep Han’ın kızı Bule Mina Han birinci geldiği için mutlu olduğunu ifade ederek “İlk başta birazcık gittim. Sonra düştüm ama sonra tekrar kalktım ve devam ettim ve birinci oldum” dedi.

Kahramanmaraş’tan Rize’ye gelen Hüseyin Solmaz da tahta araba ile yarışların çok heyecanlı olduğunu söyleyerek “Aslında çok heyecanlıydı. Biraz ilk başta hızlı gelince, dengeyi sağlayamayacağız diye korktuk ama iyiydi. Üçüncü olduk. Çok mutlu olduk. Oğlum içinde eğlenceli bir şey oldu” şeklinde konuştu.

Gaziantep'ten gelen Ayşe Dikbaş, ilk kez tahta arabaya bindiğini ve çok mutlu olduğunu belirterek, "Virajı dönene kadar birinciydim ama ne oldu anlamadan üçüncü oldum. Keyifli bir etkinlik oldu." diye konuştu.

Mirza Eymen Akay ise televizyonda gördüğü tahta arabalar ile keyifli zaman geçirdiğini dile getirerek, devrilme korkusundan dolayı heyecanlandığını anlattı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!