Advert
Advert
Advert

"ÖĞRENCİLERİMİZİN HEM EĞLENDİĞİ HEM DE ÖĞRENDİĞİ KIŞ OKULU KURSLARI RİZE’DE DEVAM EDİYOR

"ÖĞRENCİLERİMİZİN HEM EĞLENDİĞİ HEM DE ÖĞRENDİĞİ KIŞ OKULU KURSLARI RİZE’DE DEVAM EDİYOR

admin

Milli Eğitim Bakanlığı 20 Ocak’ta karne alan öğrencilerin hem eğlenerek öğrenmesi hem de öğrenme eksikliklerinin giderilmesi için bu yıl ilk kez açılan kış okulu kurslarında ilkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki öğrencilerimiz “Matematik ve İngilizce” derslerinden kurs açtı. Açılan kurslarda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri haftada 10 saat olmak üzere toplamda 20 saat kurs alabilmektedir.

İlimizde Kış Okulu Kursları ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde tüm hızıyla devam etmektedir. 
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de 21 Ocak itibari ile başlayan kurslar 6 Şubat tarihinde okulların açılmasıyla birlikte sona erecektir. Kış Okulu kursları kapsamında öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan özel içerikli müfredat uygulanmaktadır. Oluşturulan sınıflarda İlkokul 4. Sınıf; Ortaokul 5 ve 6. sınıf ile 7 ve 8. sınıf; lise 9 ve 10. sınıf ile 11 ve 12. Sınıf öğrencilerimiz 5 grup halinde ders almaktadır. Bakanlığımızın bu projesi ile öğrencilerimiz tatillerini verimli bir şekilde geçirirken eğlenerek öğrenme fırsatı yakalamışlardır. 

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN Kış Okulu kurslarını ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN yaptığı açıklamada; “Bakanlığımızın pandemi sürecinde oluşan öğrenme kayıplarını gidermek için yaptığı özel çalışmalar hayat bulmaya devam ediyor. İlimiz genelinde Kış Okulları sayesinde öğrencilerimiz Matematik ve İngilizce dersini eğlenerek öğreniyorlar. Bakanlığımızın hazırladığı özel müfredatın işlendiği kış okulu kurslarında öğrencileri günlük hayatta da kullanabilecekleri konularda bilgi sahibi oluyorlar.” dedi."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!