Advert
Advert
Advert

Atatürk İle Sorunu Olan Bize Gelmesin

Atatürk İle Sorunu Olan Bize Gelmesin

Atatürk İle Sorunu Olan Bize Gelmesin
Atatürk İle Sorunu Olan Bize Gelmesin admin

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatanlara çağrıda bulunan Bayrak “Atatürk ile sorunu olan bizim partimize gelmesin. Oyunu dahi istemiyoruz” dedi

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Bayrak ile hem 2023 genel seçimlerini hem Rize’nin sorunlarını değerlendirdik. Yeni kurulan bir parti olmalarına rağmen ülke genelinde olduğu gibi Rize’de de büyük bir ivme yakaladıklarını dile getiren Bayrak, kısa zamanda esnaf ve vatandaşların sevgisini kazandıklarını dile getirdi. Bayrak, milletvekili adaylığı için Genel Başkan Muharrem İnce’den işareti aldığını belirterek adaylığa yeşil ışık yaktı. Bayrak, Çay Kanun Tasarısı, Terminal Projesi ve Rize-Artvin Havalimanı ile ilgili de önemli tespitlerde bulundu.

İşte Bayrak’ın o açıklamaları

Partimizi Tanıttık
Yeni kurulan bir partiyiz. Rize’de hemen hemen bütün ilçeleri gezdik. Esnafımızla tanıştık. Partimizi anlattık. Şuanda esnafımızın bize bakış açısı gayet iyi. Genel başkanımızın izlediği politikalar doğrultusunda kirli siyaset yapmadığımıza, yanlışa yanlış, hizmetlere teşekkür edip ‘biz daha iyisini yapacağız’ iddiasına insanlarımız inanmış durumda. Bu bizi mutlu ediyor. Eleştirmek için eleştirmiyoruz.
Projelerimizi Anlatıyoruz
Projelerimizi insanlara anlattıkça onların dikkatini çekmeyi başarmak bizi mutlu ediyor. Bu çizgimizi bozmayacağız. Rize’mizde 25’in üzerinde proje ürettik. Bu projelerimiz her platformda izah ettik. Bunu biraz daha genişletiyoruz. Projelerimizi, kahvehane, lokal ve esnafımıza daha detaylıca yüz yüze anlatıyoruz. Onların da fikirlerini alıyoruz. Bazı şeyleri vatandaşlarımızla paylaşarak yapmaya çalışıyoruz. Hedefe doğru ilerlerken temelleri sağlam attığımıza inanıyoruz.

Doğa Talan Edilmeyecek

Partimizin belli başlı ilkeleri ve kırmızıçizgileri var. Bunlar aynı zamanda tüzüğümüzü oluşturuyor. Atatürk’ü tartıştırmayız. Atatürk ile sorunu olan bizim partimize gelmesin. Oyunu dahi istemiyoruz. Çocuk istismarı ve kadınlara şiddet konusunda tüylerimiz diken diken oluyor. Özellikle eğitimin tarikatların değil, devletin işi olduğunu düşünüyoruz. İktidar olduğumuzda çocuk istismarı ve kadınlara şiddet olayları özellikle eğileceğiz. Doğanın ranta kurban edilmesine karşıyız. Hiçbir yeri rant uğruna eşelemeyeceğiz.
Gençlerimiz Umudumuz
Partimize üye olmak isteyenlerin birçoğu gençlerden oluşuyor. İkinci sırada kadın vatandaşlarımız var. 60 yaş üstü vatandaşların ise bize pek yakın durmadıklarını gördük. Ama gençlerimizin bizlerle birlikte olması bizleri mutlu ediyor. Sonuçta biz genç insanlarla ve kadın vatandaşlarımızla yola çıkmıştık. İlerleyen günlerde daha fazla genç ve kadın vatandaşlarımız partimizde olacak. Onlarla daha fazla iş başaracağız.
Çay Kanununda Rant Var!
Çay olmazsa bu gençler Rize’yi terk eder. Rize zaten şuanda işsizlik sorunu ile boğuşuyor. Biz kesinlikle mevcut Çay Kanuna destek vermiyoruz. Tepkimizi her zaman dile getirdik. Şu anda seçim olduğundan iktidar partisi geri adım attı ama ben bunu akıllarından çıkardıklarını sanmıyorum. Çünkü bu olayda rant var. Vatandaşın sırtından kazandıkları miktar yeterli gelmiyor ki bu Çay Kanunu ile çayı tamamen kendi avuçlarının içine almak istiyorlar. Vatandaşı bir köle gibi çalıştırarak çayın üzerinden ulusal pazarda da bir sektör oluşturup rant elde etmenin peşindeler. Biz buna kesinlikle karşıyız.
Bence Olmamalı
Çay Kanunu olmalı mı, bence olmamalı. Neden? Zaten ÇAYKUR’un bir Çay Kanunu var. ÇAYKUR çay yönetmeliğini biraz daha genişletebilir. Benim bu konuda projem de var. Çay eksperleri, mühendisleri bazında üreticiye budama, toplama vs. konularında eğitim verilebilir. ÇAYKUR yönetmeliğini genişletebilir. 
Terminal Çiftekavak’ ta Olmaz
İktidarın yatırımlar konusuna yer sorunu var. İsabetli karar veremiyorlar. En son yanlışları terminalin yeri konusunda oldu. Terminali Çiftekavak’ a koyarsanız, batıdan gelen insanlar, taksi tutmak zorunda kalacaklar. Gündoğdu’ya veya İslampaşa’ ya gelecek olan bir yolcuyu Çiftekavak’ ta indirirseniz taksi tutmak zorunda kalacak. O da taksi bulabilirse tutacak. Terminali Çiftekavak’ a yapmaktansa Gündoğdu’ya yaparsanız veya Akarsu tarafına yaparsınız. Eğer böyle olursa Çiftekavak’ ta merkezde inen iner. Terminal en doğuda yapılırsa kimse mağdur olmaz.
Genel Başkanımıza Sevgi Seli
2023 seçimleri için Rize’de hedefimiz büyük. Rize’de esnafımız ile sohbet ettiğimizde genel başkanımız ve partimiz ile ilgili hiçbir kötü söz duymadık. Aksine genel başkanın dürüst, samimi bir adam olduğunu duyduk. Hatta ben şunu duydum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sevgisini alabilecek konumda olduğunu duydum. Esnafımız, ‘Recep Tayyip Erdoğan siyasetten çekilirse kesinlikle Muharrem İnce’ye oy veririz’ diyor. Rize, Muharrem İnce’ye çok olumlu bakıyor. Zaten Rize’deki esnaf ziyaretinde bu sevgi seli oluştu. Caddede sohbet etmekten, el sıkmaktan, fotoğraf çektirmekten yürüyemedi. Vatandaşlarımızın aklının bir köşesinde partimiz ve genel başkanımız Muharrem İnce duruyor. Önemli olan bunu oya dönüştürebilmek. Bu kapsamda çalışmalarımız devam ediyor.
Genel Başkanımız Bize Mesajı Verdi
Genel başkanımız 2 kez Rize’ye geldi. Genel başkanımız insanların sevgisinden memnun oldu. Ve bizim bunda il örgütü olarak katkımız olduğu kanısına varmış olacak ki bana bütün ziyaretler bittikten sonra ‘Muhittin hayırlı olsun’ dedi. Ben soru sormadım, başımı eğdim. Ama ne demek istediğini herkes gayet iyi anladı. Ben Rize’de milletvekilliğine aday mıyım? Genel Merkezimizin bunu istemesi zaten bizim için bir emirdi. Genel başkanımızın isteğine yok diyecek halimiz yok.
Şık Bir Davranış Değil!
Milletvekili olacak insanların Rize’de oturması lazım. Çünkü mevcut milletvekilleri hiçbiri Rize’de oturmuyorlar. Rize’nin sorununu Ankara’dan, İstanbul’dan bilemezsin. Sorun merkezden çözülür. Muhalefetin potansiyel adaylarına bakıyorum. Adam, fıldır fıldır ortalıkta geziyor ama Rize’de ikamet etmiyor. Madem Rize’yi bu kadar önemsiyorsunuz, hizmet etmek istiyorsunuz neden Rize’de oturmuyorsunuz. Ben buna da karşıyım. Seçimden seçime ortaya çıkıp, gezmek, ben adayım demek bana hiç şık bir davranış olarak gelmiyor. Gerçekten Rize’ye hizmet etmek isteyen Rize’de oturur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!