Advert
Advert
Advert

Rize'de Çocuk Acillerinde Yoğunluk. İl Sağlık Müdürlüğünden Uyarı

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, kentte özellikle çocuklarda grip ve benzeri hastalıkların artış gösterdiğinden çocuk acil servislerinde yoğunluk yaşanmakta olduğunu bildirdi.

Rize'de Çocuk Acillerinde Yoğunluk. İl Sağlık Müdürlüğünden Uyarı
Rize'de Çocuk Acillerinde Yoğunluk. İl Sağlık Müdürlüğünden Uyarı admin

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, hastalık belirtisi gösteren hiçbir çocuğun kesinlikle okula gönderilmemesi gerektiği uyarısında bulunularak, “İlimizde son günlerde özellikle çocukluk yaş grubunda grip ve benzeri hastalıklarda ciddi bir artış görülmektedir. Bu sebeple özellikle çocuk acil servisimizde büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Uzun süreli geçmeyen ateş, boğaz ağrısı, gözlerde kızarıklık, kas eklem ağrıları, bazen ishal gibi belirtilerin bu hastalık seyrinde sıkça gözlenmekte olduğu ve aynı zamanda oldukça bulaşıcı özellik taşıdığı kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Bu ve benzeri belirtiler gösteren özellikle çocuk ve tüm hastalarımızın derhal çevrelerinden izole edilmeleri ve erkenden tedavilerine başlanmaları önemlidir. Bu süreçte öncelikle ilimiz genelinde bulunan ve son derece deneyimli hekimlerden oluşan aile hekimlerimize başvurmak önemlidir. Vatandaşlarımız daha ciddi vakalarda ise hastanelerimiz çocuk polikliniklerine ve gerektiğinde ise çocuk acilimize başvurarak tedavi olabilmektedirler. Hastalık belirtisi gösteren hiçbir çocuğumuz kesinlikle okula gönderilmemeli, arkadaşlarıyla buluşmasına izin verilmemelidir. Yine el hijyeni ve maske başta olmak üzere tüm koruyucu tedbirlere önem dikkat edilmeli, yeterince uyku ve sağlıklı, dengeli beslenmeye bu süreçte daha bir önem gösterilmelidir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!