Advert
Advert
Advert

'Güzel İnsan' Osman Karavin, Ölümünün 6. Yıl Dönümünde Anıldı

Merhum eski Rize Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Parti Rize İl Başkan Yardımcısı-İl Tanıtım Medya Başkanı ‘Güzel İnsan’ Merhum Osman Karavin için vefatının 6. Yıl dönümünde Kale Mahallesindeki kabri başında anma programı düzenlendi.

'Güzel İnsan' Osman Karavin, Ölümünün 6. Yıl Dönümünde Anıldı
'Güzel İnsan' Osman Karavin, Ölümünün 6. Yıl Dönümünde Anıldı admin

5 Aralık 2016'da vefat eden AK Parti Rize İl Tanıtım Medya Başkanı ve eski Rize Belediye Başkan Yardımcısı Osman Karavin, ölümünün 6. yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı.

Kale Cami yanında bulunan kabri başında düzenlenen anma programına; aile fertlerinin yanı sıra Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Vali Yardımcıları Gülhani Ozan Sarı, Ömer Faruk Duman ve Sedat Sezik ile Vali Yardımcısı Vekili Ertuğrul Arslan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Müftüsü Naci Çakmakçı, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Rize Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Genç, Muhittin Aydın Bilsel, Ahmet Murat Taviloğlu ve Mustafa Arıcı, Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı İbrahim Turgut ile Karavin’in dost ve sevenlerinden oluşan vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Metin ile Vali Çeber’in konuşmalarının ardından Merhum Osman Karavin’in ağabeyi aynı zamanda AK Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Reşit Karavin, katılımları dolayısıyla tüm konuklara Karavin ailesi adına teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından hatim duasını İl Müftüsü Naci Çakmakçı gerçekleştirdi.

1 Aralık 2016 tarihinde dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın Rize ve Trabzon programlarına katılan Rize Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Osman Karavin, Bakan Albayrak’ın Trabzon’daki programında rahatsızlanınca Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesine kaldırıldı.

Aort damarı yırtığı nedeniyle ameliyat edilen Karavin'in böbreklerinde kist olduğu ve kanı temizlemediği tespit edildi.

Karavin, böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 5 Aralık 2016 gecesi böbrek yetmezliği nedeniyle 48 yaşında hayatını kaybetmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi