Advert
Advert
Advert

ll. Ulusal Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Ödüllerini Aldı

Rize Valiliği tarafından düzenlenen “Çay ve İnsan” konulu II. Ulusal Fotoğraf Yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı.

ll. Ulusal Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Ödüllerini Aldı
ll. Ulusal Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Ödüllerini Aldı admin

Rize Valiliği bünyesinde gerçekleştirilen “Çay ve İnsan” konulu II. Ulusal Fotoğraf yarışmana 576 katılımcı 1.195 adet fotoğraf ile başvurmuştu. Seçici kurul üyeleri tarafından değerlendirmeye tutulan fotoğraflar; fotoğraf makinesi, cep telefonu, mansiyon, jüri özel ve dron özel kategorisinde derecelendirmişti. Dereceye girenler için İsmail Kahraman Kültür Merkezinde ödül töreni düzenlendi.  Törene; Vali Kemal Çeber, eşi Neslihan Ayan Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Ödül töreninde konuşan Vali Kemal Çeber, birincisini geçen yıl düzenledikleri “Çay ve İnsan” konulu fotoğraf yarışması fikrinin nasıl ortaya çıktığını anlatarak, “ilk olarak Pandeminin ülkemizi etkisi altına almasıyla birlikte vatandaşlarımızı evde tutabilmek amacıyla böyle bir yarışmayı düzenlemiştik. Pandemi dolayısıyla evde kaldığımız bir gün Twitter’da “hadi bana en güzel çay içen” fotoğrafınızı gönderin dedim. Sonra yoğun bir ilginin olduğunu görünce “en güzel çay içen Rizeli” fotoğraf yarışmasını yaptık. Yani buna pandemi sürecinin getirdiği bir olgu olarak başladık. Fotoğraf yarışmasına o kadar çok ilgi oldu ki bunu devam ettirme kararı aldık. Bugün itibariyle de fotoğraf yarışmasının ikincisini yapıyoruz” dedi.

Fotoğraf yarışmasının ana konusu olan çayın Rize ve Rizeliler için önemine değinen Vali Kemal Çeber, “Rize denince akla ilk çay gelir. Çay Rize için temel geçim kaynağı olmakla birlikte bir yaşam tarzıdır. Çay bizim kültürümüzün vazgeçilmez bir olgusudur. Dost sohbetlerinde, misafirliklerde, yemek sofralarımızda her zaman yanı başımızda olan milli içeceğimizdir. Ülkemizde gününü çayla geçiren herkes Rize’den bir yudum tadıyor. Böylede olunca biz her şeyiyle çaya sahip çıkmalıyız. Tanıtmak pazarlamak, sanatsal boyutunu işlemek hepsini sonuna kadar yapmalıyız” diye konuştu.

Ödül töreni sonrasında İsmail Kahraman Kültür Merkezi Sergi Salonunda düzenlenen kokteylde yarışmaya katılan fotoğraflardan 9’u ödüllü toplam 30 fotoğraf sergilendi. Fotoğraflar katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Fotoğraf Makinesi Kategorisinde Ödül Almayı Hak Eden Eserler

1.Murat İBRANOĞLU

2.Oğuz İPÇİ

3.Filiz UZUNİSMAİL

 

Cep Telefonu Kategorisinde Ödül Almayı Hak Eden Eserler

2.Ahmet Turan KURAL

3.Ebru VARDAL

 

Mansiyon Ödül Almayı Hak Eden Eserler

Mustafa KILIÇ

Haluk YURTÖREN

 

Jüri Özel ve Dron Özel Ödülü Almayı Hak Eden Eserler

Mümin Deniz ENER

Abdurrahman ÇETİN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi
Gaziler Günü Dolayısıyla Rize'de Tören Düzenlendi