Advert
Advert
Advert

Hazine ve Maliye Bakanlığından ÇAYKUR Özelleştiriliyor İddiasına Yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, aralarında ÇAYKUR’un da yer aldığı 19 KİT'in örtülü şekilde özelleştirme sürecine sokulduğu iddiasında bulundu, Hazine ve Maliye Bakanlığı iddialara cevap verdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığından ÇAYKUR Özelleştiriliyor İddiasına Yanıt
Hazine ve Maliye Bakanlığından ÇAYKUR Özelleştiriliyor İddiasına Yanıt admin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, NOW TV’de katıldığı programda aralarında ÇAYKUR’un da yer aldığı 19 Kamu İktisadi Teşebbüsü’nün (KİT) örtülü şekilde özelleştirme sürecine sokulduğu iddiasında bulundu.

Gazeteci İlker Karagöz’ün hazırlayıp sunduğu ‘Çalar Saat’ programına konuk olan Milletvekili Yavuzyılmaz, AK Parti tarafından hazırlanan yasa teklifi tasarısı ile devlete ait dev şirketlerin yönetim yapılarında değişikliğe gidilmesinin planlandığına dikkat çekti. Sürecin sessiz, derinden ve kurnazca yürütüldüğünü aktaran Yavuzyılmaz, “TTK’nın yanında, TKİ, ETİ Maden İşletmeleri, EÜAŞ, TEİAŞ - zaten özelleştirme sürecinde- TEDAŞ -zaten darmaduman ettiler- BOTAŞ, TPAO, ÇAYKUR, ET ve SÜT KURUMU, Devlet Demiryolları, Devlet Hava Meydanları İşletmesi gibi devlete ait 19 dev şirketlerin yönetimsel yapılarını da değiştirmek istiyorlar.” dedi.

Yavuzyılmaz'ın ÇAYKUR'u da içine alan iddialarına Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından cevap verildi. Bakanlık, 19 KİT'in hazırlanan bir kanun taslağı yoluyla özelleştirileceği ve yabancı sermayeye satılacağı veya kapatılacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi..

Bakanlıktan yapılan açıklamada, çeşitli basın yayın organlarında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz tarafından, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e atfen 19 Kamu İktisadi Teşebbüsü’nün (KİT) hazırlanan bir Kanun taslağı yoluyla özelleştirileceği ve yabancı sermayeye satılacağı veya kapatılacağının iddia edildiği bilgisine yer verildiği belirtilerek bu iddiaların hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!