Advert
Advert
Advert

ÇAYKUR 2. Sürgün Yaş Çay Alımlarına Başlıyor!

ÇAYKUR, 2024 yılı 2. Sürgün yaş çay alım sezonunu 26 Haziran Çarşamba günü açacağını duyurdu.

ÇAYKUR 2. Sürgün Yaş Çay Alımlarına Başlıyor!
ÇAYKUR 2. Sürgün Yaş Çay Alımlarına Başlıyor! admin

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) 2024 yılı 2. sürgün yaş çay alım çalışmalarının planlanan şekilde sorunsuz bir şekilde devam ettiğini ve 2. Sürgün yaş çay alımlarına 26 Haziran 2024 Çarşamba günü başlanacağını bildirdi.

ÇAYKUR’dan yapılan açıklamada, bölgemizde aile işletmeciliği olarak başlayan çay tarımı ve ziraatının mümkün olduğunca devam ettirilerek gelecek nesillere aktarılmasının ancak doğru uygulama ve politikalarla çayımıza sahip çıkmakla mümkün olacağı kaydedildi.

Bu bağlamda, çay hasadının mümkün olduğunca üreticiler tarafından yapılması ve toplanan ürün içerisinde yabancı ot, kök ve kuru yaprak olmamasına dikkat edilmesinin büyük önem taşıdığı belirtilen açıklamada, “Teşekkül olarak da üstlendiğimiz misyon bilincinin gereği olarak gerekli koordinasyon ve denetim çalışmalarını uygulamaya alıyor, sektör içi çalışmaları da takip ediyoruz. Daire Başkanlarımız ve Fabrika Müdürlerimizle düzenli olarak yaptığımız kampanya hazırlıkları ve istişare toplantılarımız neticesinde bölgelerimizde çayın gelişim süreçlerine uygun olarak ikinci sürgün çay alımlarına 26 Haziran 2024 Çarşamba günü başlanacaktır.

İkinci sürgün sezonunun tüm üreticilerimiz için huzurlu ve bereketli geçmesini temenni ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!