Advert
Advert
Advert

Üniversiteliler “RİZELUYUM” etkinliğinde buluşacak!

Rize'de kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları Cumhuriyetin 100. yılında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrencileriyle buluşacak.

Üniversiteliler “RİZELUYUM” etkinliğinde buluşacak!
Üniversiteliler “RİZELUYUM” etkinliğinde buluşacak! admin

Rize Valiliği öncülüğünde İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda ve ildeki 21 kamu kurum ve sivil toplum örgütünün yer alacağı “RİZELUYUM” etkinliği 26 Ekim Perşembe günü 09.00 ile 18.00 saatleri arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kampüs binasında gerçekleştirilecek.

Rize'ye gelen öğrencilerin sosyal uyumunu sağlayarak kolayca kente adapte olmasını gerçekleştirmek, gençlerin ruh sağlığının korunması ve psikolojik dayanıklılığının artırılması amaçları doğrultusunda Rize'de yer alan kuruluşlar güçlerini birleştirerek üniversite öğrencilerine yönelik söyleşi ve farkındalık etkinlikleri düzenleyecek.

Etkinlikle ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Üniversite eğitimi için yeşil ve mavinin buluştuğu kadim şehrimize gelen öğrencilerimiz; şehrimizdeki sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal zenginliklerin bir araya geleceği, ücretsiz ikramlar ve eğlencelerin dolu olduğu etkinliğimiz 26 Ekim Perşembe günü saat 09:00 ile 18:00 arasında Rize Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi Zihni Derin Kampüsünde (FENER) gerçekleştirilecektir.

RİZELUYUM etkinliği Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ve protokol üyelerinin katılımı ve mehter takımın ve halk oyunlarının gösterimi ile başlayacak. İlimizin kültürel miraslarından biri olan Formulaz yarışlarında birinci olan öğrenciler ödül olarak Azerbaycan’a gönderilecek.

 

Gün boyunca öğrencilere Rize çayı, simit, enişte lokumu ve gözleme ikramlarının yanı sıra çay tadım yarışması ile bölgemizin en önemli değeri tattırılacak.

Birçok sportif ve sanatsal faaliyetin yapılacağı etkinlikte Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü anısına 100 öğrenci eşliğinde Türk Bayrağı ebru çalışması yapılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!