Advert
Advert
Advert

Rize’de STK’lardan Sabah Namazına Davet

10 Eylül Pazar günü ülke genelinde düzenlenecek olan "Gençler ve Aileler Sabah Namazında Buluşuyor" programı Rize’de Sahil Caminde gerçekleştirilecek.

Rize’de STK’lardan Sabah Namazına Davet
Rize’de STK’lardan Sabah Namazına Davet admin

Sivil Toplum Kuruluşları tarafından 10 Eylül 2023 Pazar günü Türkiye’nin 81 ilinde ve 100’ün üzerinde ilçesinde belirlenen camilerde “Gençler ve Aileler Sabah Namazında Buluşuyor” programı düzenlenecek. Milyonlarca vatandaşın çocuklarıyla beraber omuz omuza saf tutacağı program kapsamında Rize’de Sahil Camiindeki 05.15’te program düzenlenecek.

Cihannüma Derneği Genel Başkanı Rıza Yorulmaz, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci ve Yedi Hilal Genel Başkanı Samet Paçacı adına STK’lardan yapılan ortak açıklamada, “Avrupa’da Kuran’a yapılan saldırıların arttığı bir dönemde, Kuran’ın sahibine, el açacağız. Başta 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımız için, terör sebebiyle şehit olan asker ve polisimiz için, milletimizin birlik ve beraberliği, dirlik ve düzeni için, ümmet coğrafyasında ve bütün dünyada yaşayan mağdur ve mazlumlar için, geleceğimizin ümidi olan genç kardeşlerimizin başarılı bir eğitim yılı geçirmeleri için dua edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, ilki geçtiğimiz yıl gerçekleşen programa; Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı, Deniz Feneri, Diyanet Vakfı, Ensar Vakfı, ESAM, FEDAV, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı, Medeniyet Derneği, Mehir Vakfı, MTTB, MÜSİAD, Sadakataşı, Safa Vakfı, Sağlık ve Medeniyet Derneği, TGSP, UDEF, VEFADER, Yavuz Selim Vakfı, Yeni Dünya Vakfı’nın da destek verdiği kaydedildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!