Advert
Advert
Advert

Rize'de Kadınlar Plajı Kapatılacak mı?

Rize İl Sağlık Müdürlüğünün denize girilebilecek yerler arasında göstermediği Rize Belediyesi Kadınlar Plajı kapatılacak mı? Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, gerekirse plajı kapatacaklarını söyledi.

Rize'de Kadınlar Plajı Kapatılacak mı?
Rize'de Kadınlar Plajı Kapatılacak mı? admin

Rize İl Sağlık Müdürlüğü kentte denize girilebilecek alanları geçtiğimiz günlerde açıkladı. Kentte denize girilebilecek 14 alan bulunduğunu ve bunu liste halinde açıklayan İl Sağlık Müdürlüğü, bu alanların dışındaki yerlerde denize girilmemesi gerektiği uyarısında bulundu. İl Sağlık Müdürlüğünün açıkladığı denize girilebilecek alanlar listesinde Rize Belediyesi Kadınlar Plajı yer almazken plajın kapatılmasının söz konusu olup olmadığı Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin'e soruldu.

Belediye Başkanı Metin’in Isırlık Sosyal Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında Sağlık Müdürlüğünün yaptığı açıklama hatırlatılarak Başkan Metin’e denize girilecek yerler listesinde yer almayan Kadınlar Plajının kapatılıp kapatılmayacağı soruldu. Başkan Metin, Sağlık Müdürlüğünün Kadınlar Plajında vatandaşların yüzmesinin sakıncalı olduğunu bildirmesi halinde plajı kapatacaklarını kaydetti.

Başkan Metin, açıklamasında, “Sağlık Müdürlüğü bize diyecek ki şu alanda şu açıdan problem var ve buraya girilemez. Peki niye girilebilir listeye sokamadı onu. Orada yukarıdan gelen dereden bir su var. Tam girişte bir su geliyor. 1 yıldır tahlil yapmadı Sağlık Müdürlüğü. Niye yapmıyor? Diyor ki ‘Biz komisyon kararında size dedik ki menfezin uzatılması gerekir. Siz bunu buraya kadar uzatırsanız o zaman buranın tahlilini yapacağım, o zaman onay vereceğim’. Biz de diyoruz ki buraya kadar getiremiyoruz getirirsek ilk dalgada kıracak burayı. Taşın altına da koyamıyoruz onu. Gel burayı tahlil et burada bir sıkıntı varsa o zaman burayı kapatalım. Bir yıldır tahlil edilmemiş burası. Biz yine çalışmalarımızı yürütüyoruz buraya kadar bunu getirebiilir miyiz diye. Sağlık Müdürlüğü bize burada yüzmenin sakıncalı olduğunu bildirilse plajı yüzmeye kapatacağız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!