Advert
Advert
Advert

ÇORUH EDAŞ’tan Alkışlanacak Proje!

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇORUH EDAŞ) ekipleri, Çevre Koruma Haftası etkinlikleri kapsamında “Derelerimiz Temiz Aksın” projesiyle derelerdeki çöpleri temizleyerek bu çöplerden çıkan mavi kapakları Türkiye Omurilik Felçlileri Vakfı’na bağışlayacak.

ÇORUH EDAŞ’tan Alkışlanacak Proje!
ÇORUH EDAŞ’tan Alkışlanacak Proje! admin

Çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik anlayışıyla hareket eden Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇORUH EDAŞ) ekipleri, 5 – 11 Haziran Çevre Koruma Haftası etkinlikleri kapsamında “Derelerimiz Temiz Aksın” projesiyle Trabzon, Çaykara ilçesi Uzungöl mevkii derelerinde bulunan çöpleri toplamak için bir araya geldi.

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon olarak 5 il 61 ilçede elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), 5 – 11 Haziran Çevre Koruma Haftası kapsamında bir araya gelen ekipleri ile çöp toplama etkinliği düzenledi. Sürdürülebilir katma değer yaratma hedefi ve çevre koruma ilkeleri doğrultusunda hareket eden Çoruh EDAŞ ekipleri, derelerde biriken plastik atıklar, pet şişeler, kâğıt ve diğer çöpleri toplayarak doğal yaşam alanlarının temizlenmesine katkıda bulundu.

Son yıllarda turistlerin uğrak yerlerinden olan Trabzon Uzungöl mevkiinde bulunan derelere atılmış çöpleri toplayan ekipler, bu çöplerden çıkan mavi kapakları Türkiye Omurilik Felçlileri Vakfı’na bağışlayacaklarını belirterek farkındalık yarattı.

Çoruh EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet Aydın; "Doğal kaynaklarımızı korumak ve çevremizi temiz tutmak, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Bu nedenle 5 – 11 Haziran Çevre Koruma Haftası kapsamında saha ekiplerimizle bir araya gelerek derelerdeki çöpleri toplamaya karar verdik. Çevre ile ilgili tüm yükümlülüklerimizi yerine getirmeye önem veriyoruz. Faaliyet alanımızda sürdürülebilir kalkınma ve çevre bilinci ilkelerine sorumluklarımızı ön plana alıyoruz. Amacımız, doğal yaşam alanlarının korunmasına katkı sağlamak ve toplumda çevre bilincini artırmaktır. Bu güzel etkinlikte yer alan ekiplerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!