Advert
Advert
Advert

Rize Ziraat Odası’ndan Deprem Bölgesinde Konut Yapımı İçin 20 Ton Yaş Çay Bağışı

Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan, kentte başlatılan "Çay Sokağı" projesine 20 ton yaş çay bağışında bulunduklarını açıkladı.

Rize Ziraat Odası’ndan Deprem Bölgesinde Konut Yapımı İçin 20 Ton Yaş Çay Bağışı
Rize Ziraat Odası’ndan Deprem Bölgesinde Konut Yapımı İçin 20 Ton Yaş Çay Bağışı admin

Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden etkilenen Hatay ve Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde kalıcı deprem konutları yapılması amacıyla Rize Valiliği himayesinde Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) koordinesinde gerçekleştirilecek “Çay Sokağı” projesi kapsamında yaş çay sezonu boyunca çay müstahsillerinden ve hayırsever vatandaşlarca yapılacak yaş çay ve nakdi yardım kampanyasına 20 ton yaş çay bağışı ile destek olacaklarını kaydetti.

 

Arslan kampanyaya Rize’deki Ziraat Odaları olarak 20 ton yaş çay desteğinde bulunacaklarını belirterek, “Asrın Felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremleri ülke olarak derinden hissettik. Depremlerin ardından yaraları sarmak üzere millet olarak çok iyi bir dayanışma örneği gösterdik. Kısa zamanda birçok yaramızı sardık fakat bu uzun metrajda devam edecek bir süreç. Oradaki yaraları sarmaya devam edeceğiz. Bizler Ziraat Odaları olarak deprem bölgesindeki hayvanlara birçok hayvan yemi ve tarım ürünleriyle ilgili destekler gönderdik. Kentimizde misafir ettiğimiz depremzede misafirlerimize de destek verdik. Rize’deki ziraat odaları olarak başlatılan ‘Çay Sokağı’ kampanyasına 20 ton yaş çay bağışında bulunacağımızı taahhüt ediyoruz. Tüm çay üreticilerimize de kampanyaya destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Öte yandan kampanyaya destek veren Rize Valisi Kemal Çeber, kendisinin yaş çay müstahsili olmadığını belirterek, projeye 1 ton yaş çay karşılığında nakdi yardımda bulunacağını kaydetti. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan ile Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ise 1

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!