Advert
Advert
Advert

ÇAYKUR Mevsimlik İşçileri Hakkında Milletvekili Avcı’dan Önemli Açıklamalar

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Rize Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, ÇAYKUR mevsimlik işçileri hakkında önemli açıklamada bulundu.

ÇAYKUR Mevsimlik İşçileri Hakkında Milletvekili Avcı’dan Önemli Açıklamalar
ÇAYKUR Mevsimlik İşçileri Hakkında Milletvekili Avcı’dan Önemli Açıklamalar admin

AK Parti Rize Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin bundan önce 4 ay olan çalışma süresini 6 aya çıkardıklarını vurguladığı açıklamasında mevsimlik işçilerin işsizlik maaşı, emeklilik günleri, çalışma süresinin uzatılması ve kademeli kadroya geçiş için gerekli adımları atacaklarını kaydetti.

İŞSİZLİK MAAŞI SAĞLANACAK VE EMEKLİLİKLE İLGİLİ PROBLEMLER GİDERİLECEK

Milletvekili ve Milletvekili Adayı Avcı, “ÇAYKUR mevsimlik işçilerimizin çalışma sürelerini 4 aydan 6 aya nasıl çıkardıysak, sağlık sigortasıyla ilgili problemleri nasıl çözdüysek inşallah bize ilettiğiniz yeni talepleri de yerine getirmeye çalışacağız. Özellikle işçi kardeşlerimizin bizden istediği iki husus vardı. Bunlardan bir tanesi emeklilikle ilgili problemlerdi. Bunları gidermeye çalışıyoruz ve gidereceğiz inşallah. Diğer taraftan işsizlik maaşıyla ilgili talepler vardı. O problemi de inşallah gideriyoruz. Seçimden hemen sonra somut bir adım atmış olacağız.” diye konuştu.

ÇALIŞMA SÜRELERİNİN UZATILMASI VE KADEMELİ KADROYA GEÇİŞ SORUNU ÇÖZÜLECEK. ÇÖZÜM MERCİİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE AK PARTİ’DİR

Avcı, ayrıca şunları kaydetti: “En önemli taleplerden bir tanesi de çalışma sürelerinin uzatılması veya kademeli kadroya geçişle ilgili taleplerdi. Bunlar hususunda da hem bakanlığımızın nezdinde hem de ÇAYKUR Genel Müdürlüğümüz nezdinde gerekli projeksiyon çalışmalarını yapıyoruz. Ve seçimden sonra inşallah işçi kardeşlerimizle el ele vererek bakanlık düzeyinde de gerekli çalışmaları yapacağız. Bu problemleri de inşallah çözmüş olacağız. Şunu özellikle söylüyorum umudunuzun istismar edilmesine ve sömürülmesine müsaade etmeyin. Biz bu güne kadar sadece yapabileceklerimizi söyledik. Çözüm mercii AK Parti’dir. Çözüm mercii Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bize güvenmeye devam edin. Bu problemleri inşallah hep beraber çözeceğiz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!