Advert
Advert
Advert

Türkiye'nin Otomobili Togg Rize'de

Rize'de Togg deneyim merkezi açıldı. Şimal AVM'de açılan merkezde, T10X'in "Anadolu kırmızısı" rengindeki modeli sergileniyor. Vatandaşların ilgi gösterdiği Togg'un 15 gün boyunca Rize'de sergileneceği öğrenildi.

Türkiye'nin Otomobili Togg Rize'de
Türkiye'nin Otomobili Togg Rize'de admin

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), TX10 modelini daha önce sergilendiği şehirlerde olduğu gibi Rize’de de büyük ilgiyle karşılandı. Merkeze gelen vatandaşlar görevlilerden bilgi alıyor, içine bindikleri araçlarla fotoğraf çektiriyor.

Rize kent merkezinde Şimal AVM'de açılan merkezde, T10X'in "Anadolu kırmızısı" rengindeki modeli sergileniyor. Rize'de açılan Togg deneyim merkezine vatandaşlar ilgi gösteriyor. Togg'a binerek detaylı şekilde inceleme fırsatı bulan vatandaşlar gururlandıklarını ve ileride otomobile sahip olmak istediklerini söylediler. Togg'u görenler araca binmek için sıraya girerken, bazıları da cep telefonları ile fotoğraflarını çekerek o anları kaydetti. Vatandaşlar yetkililerden Togg hakkında bilgi alırken, araç kentte bir süre daha sergilenecek.

"Hayaldi gerçek oldu”

Yerli ve milli olan aracı gözleriyle gördüğü için duygulandığını söyleyen Recep Civelek, “Arabayı beğendim. Gerçekten güzel bir araba. Henüz içine bakma şansı bulamadım ama çok heyecanlıyım. Önceki Devrim otomobilinde ki yakıt probleminden sonra gerçekten Rize gibi bir ilde kendi otomobilimizi görmek gurur verici. Duygulandım çünkü yapamaz dediler. Hayaldi gerçek oldu. Yoldan geçerken gördüm ve burada şu anda” şeklinde konuştu.

“Togg bizim için bir ilk”

Togg’un dış görünüşünü beğendiğini belirten Sinan Mahmutoğlu, “Uzun zamandır Türkiye’nin bu araba üzerinde çalışması çok güzel bir şey. Türk milleti olarak gurur duymalıyız. Togg bizim için bir ilk olsun. Daha önce yapmıştık bir araba ama başarılı olamamıştık. Bu da bizim için güzel bir şey. Merak ettik geldik. Bizimde olsun. Bizde yapalım ve gelecek nesillere bir aktarım olsun. Artık bireylerin peşinde koşalım ve başaralım” ifadeleri kullandı.

“Milli gururumuz”

Arabayı televizyonlardan değil de yakından daha güzel göründüğünü söyleyen Sinan Yılancı, “Çok güzel bir araba olmuş. Televizyona rağmen yakından daha güzel görünüyor. Sevdik ve inşallah alacağız. Beğendim ve fiyat olarak da çok uygun bir araç. Türkiye’de de en düşük araç bu fiyatlara yakın. Sadece kafamıza takılan menzil durumu. Daha uzun menzilli olabilir. Araç elektronik olduğu için ileride ne gibi sorunlar çıkarabilir. Tedariki ve masrafı ne olabilir. Milli gururumuz” diye konuştu.

“Parası olan için bu araba bedava”

Aracın fiyatının uygun olduğunu ifade eden Fuat Morkoç, “Vallahi süper bir araç. Türkiye böyle bir araç hiç görmedi. Türkiye Cumhuriyeti Devrim’i yaptı, kapattılar. Bunu kapatamayacaklar. Parası olan için bu araba bedava. Duygulanmamak elde değil. Türkiye’de artık her şey yapılıyor. Kimseye muhtaç değiliz” ifadelerini kullandı.

“Güneysu’ya doğru çıksak çok iyi olur”

Arabayı kullanarak Güneysu’ya çıkmak istediğini söyleyen Niyazi Kılıç, “Gerçekten samimiyetle söylüyorum. Şu panelin görüntüsü olsun içiyle, dışıyla, bagajıyla gerçekten mükemmel. Duygulanmamak elde değil. Güneysuluyum, keşke Güneysu’ya çıkarabilsek. Almak isterim tabi ki. Kim almak istemez. Heyecan verici, çok duygulandım. Çok güzel bir araba. Şöyle Güneysu’ya doğru çıksak çok iyi olur” şeklinde konuştu.

"Çok etkileyici, sıra dışı bir araba"

Togg'u inceleyen vatandaşlardan Recep Okur ise çok etkilendiğini, sıra dışı bir arabayı inceleme fırsatı bulduğunu aktardı.

Yerli malının çok değerli olduğunu ve okullarda Yerli Malı Haftası'nın kutlandığını hatırlatan Okur, "Yerli malı olarak sahip olduğumuz bu imkanlarımızı öğrencilerimize anlatmamız, ufuklarını açmamız gerekiyor. Bundan sonraki Yerli Malı Haftası'nda böylesi örnekler duruyor. Sadece Togg değil, başka şeyler de var." diye konuştu.

Otomobilin fiyat ve görüntü olarak son derece etkileyici olduğuna değinen Okur, "Bende ikinci el 2015 model araç var. Onun ikinci el fiyatı bundan fazla görünüyor. İlk 20 bin kişi gerçekten çok şanslı. Gerçekten çok güzel bir araç." ifadelerini kullandı.

Aracı deneyimleyen Selvi Doğru da öğrenci olduğunu vurgulayarak, aracı çok beğendiğini, gurur duyduğunu söyledi.

Togg, Rize'de yaklaşık 15 gün boyunca deneyimlenebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!