Advert
Advert
Advert

İl Başkanı Ayar:"Milletimizin partimize olan teveccühünden dolayı hemşehrilerimize müteşekkiriz"

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, 26 aday adayının Rize Milletvekili olmak için başvuruda bulunduğunu kaydederek, "Milletimizin partimize olan teveccühünden dolayı hemşehrilerimize müteşekkiriz." dedi.

İl Başkanı Ayar:
İl Başkanı Ayar: admin

AK Parti’de 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday adaylığı süresi sona erdi. AK Parti Rize’de 26 aday adayı Milletvekili olmak için başvuru yaptı.

Yapılan başvurularla ilgili bir değerlendirmede bulunan AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar; “13 Mart’ta başlayan aday adaylığı başvuru sürecimizi bu akşam itibariyle 26 müracaatla tamamlamış bulunuyoruz. Milletimizin partimize olan teveccühünden dolayı hemşehrilerimize müteşekkiriz. Hamdolsun İlimiz ölçeğinde rekor sayılabilecek bir sayıyla bu süreci bitirdik. Türkiye Yüzyılını birlikte inşa edeceğimiz bir zaman dilimine girerken ülkemizin geçtiği bu önemli süreçte elini taşın altına koyup görev almak için yarışan tüm aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Milletvekili aday adaylığı sürecinde yapılan bağışlar Kahramanmaraş merkezli depremlerde kullanılmak üzere AFAD’a bağış şeklinde yatırıldı. Dolayısıyla dayanışma ruhunu başvuru aşamasında da devam ettirmiş olduk. 14 Mayıs 2023 seçimleri Türkiye’nin kader seçimidir. Ülkemizin şu ana kadar sağladığı tüm kazanımlarının artarak devam etmesi için hepimiz için çok fazla önem arz etmektedir” dedi.

Son güne kadar başvuruların devam ettiği AK Parti Rize’de 28.Dönem Milletvekili aday adaylığı için 22 başvuru AK Parti Rize İl Başkanlığına yapılırken, 4 başvuruda Genel Merkez’den yapıldı. Başvuru gerçekleştiren aday adaylarının 19’u erkek 7’si kadın aday adaylarından oluşuyor.

Aday adaylığı müracaatında bulunan 26 isim şöyle: Ahmet Türk, Ayten Aydın, Bahattin Albayrak, Emine Karali, Enes Baş, Hakan Gültekin, Harun Mertoğlu, İbrahim Biberoğlu, İbrahim Türüt, İshak Alim, İsmail Hakkı Yenilmez, Kasım Kutlu, Kemal Şamlıoğlu, Levent Karahan, Mehmet Hüsrev, Melahat Furtuna, Murat Sadettin Türüt, Nuran Alim, Osman Aşkın Bak, Selim Beşikçi, Sema Yağcıtekin, Seyyit Ahmet Seven, Tarık Ziyad Büyükbaş, Yasemin Gültekin Ayaz, Yasemin Suyabatmaz ve Yılmaz Katmer.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!