Advert
Advert
Advert

ÇAYKUR, 1000-1500 Mevsimlik İşçi Alacak!

2023 yaş yaş sezonunun başlamasına 3 aydan kısa bir süre kala ÇAYKUR’un mevsimlik işçi alım ilanı on binlerce vatandaş tarafından merakla bekleniyor. ÇAYKUR’un 2023 yılında 1000 ile 1500 arasında mevsimlik işçi alımında bulunacağı tahmin ediliyor.

ÇAYKUR, 1000-1500 Mevsimlik İşçi Alacak!
ÇAYKUR, 1000-1500 Mevsimlik İşçi Alacak! admin

2023 yılı yaş çay sezonu Mayıs ayında açılacak. ÇAYKUR, İkizdere ve Çamlıhemşin ilçesinde yapımını tamamlamak üzere olduğu iki organik fabrikayı da mayıs ayında üretime alacak. Mevsimlik işçilerden her yıl belirli sayıda emekliye ayrılan olduğundan son yıllarda her yıl mevsimlik işçi alımında bulunan ÇAYKUR’un iki yeni fabrikayı da üretime alacak olması ve emeklilikte yaşa takılanlar (EYT)’den emekli olacaklarla birlikte bu yıl ki işçi alımlarının daha fazla olması beklendiğinden iş ilanı da çok daha fazlaca merak ediliyor.

Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki ÇAYKUR’a ait fabrikalarda çalışanlardan emekliye ayrılanlar dolayısıyla son 3 yıldaki işçi alımları değerlendirildiğinde 653 işçi alım ortalaması ortaya çıktığından buna ilave olarak 2 yeni fabrika ve EYT’lilerle birlikte bu yıl ki işçi alım sayısının 1500'e yakın olması bekleniyor.

ÇAYKUR’un İkizdere ve Çamlıhemşin’de üretime alacağı yeni fabrikalarında 200’er olmak üzere 400 kişiyi istihdam edeceği tahmin edilirken, emekliye ayrılanlarla birlikte ÇAYKUR'un alımını gerçekleştireceği mevsimlik işçi sayısının 1000’nin üzerine çıkması ve EYT’den emekli olacaklarla birlikte bu yıl 1000 ile 1500 arasında bir işçi alımında bulunacağı tahmin ediliyor.

Daha önceki yıllarda işçi alım başvurularını İŞKUR üzerinden Şubat ayında alan ve Mart ayı içerisinde noter kurasını gerçekleştiren ÇAYKUR’un Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla bu yıl ki işçi alım başvurularını Mart ayı içerisinde yapması bekleniyor.

İşçi alımıyla ilgili açıklama yapılması veya ilana ya da duyuruya çıkılması halinde başvuru şartları ve tarihi ile ilgili haber sitemizde yayınlanacaktır. İlana çıkılmadan önce ÇAYKUR işçi alımıyla ilgili İŞKUR’a yapılacak başvurular geçersiz olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!