Advert
Advert
Advert

İYİ Kİ VARSINIZ RİZE MEB AKUB EKİBİ

İYİ Kİ VARSINIZ RİZE MEB AKUB EKİBİ

İYİ Kİ VARSINIZ RİZE MEB AKUB EKİBİ
İYİ Kİ VARSINIZ RİZE MEB AKUB EKİBİ admin

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, afet bölgesindeki çalışmalarından sonra ilimize dönen Rize MEB AKUB birimi le bir araya geldi. 

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sonrasında arama kurtarma çalışmalarına destek vermek amacıyla 7 Şubat Salı günü depremin büyük hasarlara yol açtığı illerimizden biri olan Adıyaman'a gitmek üzere yola çıkan Rize MEB Arama Kurtarma Birimi(AKUB) bölgeden dönüş yaptı.

 Ekip halinde faydalı işler başaran Rize MEB AKUB üyeleri geri dönüşün ardından Müdürümüz Engin EMEN ile bir araya gelerek bölgede yaşananları aktardı.

Afet bölgesinde dört gruba ayrılan ekiplerden biri ilk günden itibaren bina yıkıntıları içerisinde depremzedelere ulaşmak için olağanüstü bir gayret sarf ederken canlı olarak depremzedelerin kurtarılmasında aktif rol aldı.

Diğer bir ekipte  yer alan aşçımız Adıyaman Üniversitesinde depremzedelerin ve orada kalan kurtarma ekiplerinin faydalandığı yemekhanede bizleri çok güzel bir şekilde temsil ederken günlük yaklaşık 10 bin kişiye yemek verilen bir organizasyonda yer aldı. 

Yine gururumuz olan diğer ekibimiz ise Adıyaman Toprak Mahsulleri Ofisinde depoların dizayn edilmesinde, gelen yardımların organize edilmesinde ve yardımların ilgili kişilere doğru şekilde ulaşılmasında aktif rol aldı. Bu ekipteki arkadaşlarımız gün boyunca büyük bir gayret göstererek hayırseverler ile depremzedeler arasında çok güzel bir köprü kurdu. 

Ekibimizin diğer bir bölümü ise Psikososyal Destek görevini üstlendiler. Bu ekipteki arkadaşlarımız ise çadırlarda, mahalle arasındaki evlerde kalan depremzedelerin ve çocukların bu travmatik süreçleri atlatması için bir vesile ile ziyaret ettiler. Depremzedelerin bir sonraki aşamada kat edecekleri yolların belki de küçük de olsa bir yol haritasını çizdiler. Çocuklara dokundular, küçük hediyeler verdiler.

Sadece bunlar yapılmadı. Bunların yanında birlikte onlarca köye yardım malzemesi götürüldü. Hastalara ilaçlarını ulaştırıldı. Uğranılmayan köylerde hayatlara dokunuldu. Çadırlar kuruldu; bebeklere, annelere, ninelere, gençlere, genç hanımefendilere, genç beyefendilere ve daha nice insana vatandaşımızın hayatına dokunuldu.

Ülkemizin yaşadığı bu büyük afette gönüllü olarak aktif rol alan; birlik, beraberlik ve dayanışmanın vücut bulmasına vesile olan Rize MEB AKUB'ta görev alan tüm arkadaşlarımıza  yürekten, içten teşekkür ediyoruz.

Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar duasıyla ülkemizin bu zor günleri en az kayıpla ve hasarla atlatmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!