Advert
Advert
Advert

KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK

KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK

KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK
KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK admin
apılan bütün araştırmalar, erken dönemde okuma alışkanlığı kazanan çocukların kelime hazinesi ve düşünme yeteneği artmakta buna bağlı olarak yaratıcı zeka, dinleme konuşma yeteneğinin geliştiği belirtilmektedir. İlimiz genelinde okuma kültürünü yaygınlaştırmak için, tüm paydaşlarımızı dahil ettiğimiz birçok projemiz bulunmaktadır. Vakıflar İlkokulunda uygulanan “Kitap Kumbarası” isimli kitap kampanyası; ortaokullar ve liselerde uygulanan kadim değerlerimizi ve kültürümüzü yeni nesillere anlatabilecek seçilmiş 10 yazarın belirlenmiş eserlerinin okunması ve okunan eserlerin analiz edilerek öğrenciler tarafından dinleyicilere sunulduğu bir yazar okuma projesi olan “Anadolu Mektebi”;  Rize Belediyesi ve Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 400 öğrenci ve 35 öğretmen ile gerçekleştirilecek olan 2610 adet kitabın dağıtımının yapılacağı ve 130.500 TL değerinde hediye çekinin öğrenci ve öğretmenlerimize takdim edileceği “Kitap Paylaşım Etkinliği” ilimizde yapılan çalışmaların bazılarıdır. 
 
 
Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda uygulanan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” kapsamında ilimizde Valimiz Sayın Kemal ÇEBER’in katılımlarıyla video konferans yöntemiyle 7 farklı ilçede 24 okulda aynı anda kütüphane açılışı gerçekleştirilerek kütüphanesi olmayan okullarımızın da kütüphanelerine kavuşmaları sağlanmıştır. 
 
 
Öğrencilerimizde kitap okuma kültürünü geliştirmenin yanı sıra çevre duyarlılıklarının da artmasını amaçladığımız “Sıfır Atık Kütüphane”  projesinde Rize ili olarak oldukça iyi bir durumdayız. Sıfır Atık Kütüphanelerimizde kullanılmayan paneller, tahtalar, sıralar, masalar, demirler, kâğıtlar, camlar, kasalar, kutular, lastikler, bilgisayar parçaları, müzik aletleri, dolaplar, kablo makaraları, ipler, tekstil malzemeleri "Sıfır Atık" projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından dönüştürülerek masa, kitaplık rafı, sandalye, sehpa, aksesuar ve aydınlatma ürünleri olarak kütüphanede kullanıma uygun hâle getirildi ve böylece ilimizde 18 adet Sıfır Atık Kütüphane oluşturuldu.
 
 
İlimizin hayırsever iş insanları ülke genelinde oluşturulan bu seferberlikte bizlere destek vererek “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” kapsamında okullarımızda kütüphane açmışlardır. Kütüphaneler çocuklarımızın kitapla buluştuğu, kendilerini geliştirdiği, derslerindeki başarılarına katkılar sağlayan önemli bölümlerdir. Bundan dolayı, duyarlılık göstererek eğitime katkı sağlayan tüm iş insanlarımıza teşekkür ediyoruz.
 
 
Okullarımızda kütüphanelerin kitap açısından zenginleştirilmesi çalışmalarına devam edilmekte olup ilimiz genelindeki 187 kütüphanemizde toplam 470.711 kitapla öğrencilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!