Advert
Advert
Advert

Focuslu Ultrason Nedir, Nasıl Yapılır?

Focuslu Ultrason Nedir, Nasıl Yapılır?
Focuslu Ultrason Nedir, Nasıl Yapılır? Hakkı DUMAN

Focuslu ultrason yüksek yoğunluklu ses dalgalarından faydalanarak kontrollü doku hasarı yaratan yüz gençleştirme, kol sıkılaştırma yöntemidir. Derinlikteki doku yüzeyine yüksek ısı uygulayarak derin doku üzerinde ölçülü milimetrik aralıklar oluşturur.Yanık alanlarıonaranhücreler kolajen üretir. Cildin kendi kendini yenilemesi için kullandığı protein hücresi cildin gençlik iksiridir. Yaşınız ilerledikçe vücutta oluşan kolajen üretimi azalarak normal seyrinde kendi kendiniyeniler.Kolajen yetmezliği sebebiyle cilt yenileme ve onarma yeteneğini kaybeder. Cildin elastikiyetini kaybederek yaşlanmasına neden olan ciltte sert, mat,kırışık solgun leke görünüm çeşitli cilt hasarlarına neden olur. Kolajen üretimi sayesinde cildiniz değişerek daha genç, dinamik, canlı bir görünüm kazanır.

Fokus Ultrasonun CiltÜzerindeki Etkileri Nelerdir?

Fokus ultrason uygulamasının cilt üzerindeki etkileri şunlardır:

  • Bağ dokuyu onararak cildeelastikiyet kazandırır.
  • Kolajen üretimini tetikleyerek cildi gençleştirir.
  • Cildin daha ışıltılı, parlak, doğal görünmesine yardım eder.
  • Cildi sıkılaştırarak estetik, genç  görünmesine yardım eder.
  • Kan dolaşımını rahatlattığı için daha canlı bir ten rengine kavuşursunuz.

Fokus Ultrason Nasıl Bir Uygulamadır:

Fokus ultrason ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemidir. Günümüzün en etkili gençlik uygulamalarından olan Fokus ultrason ileri yaştaki cilt yüzeyinde gençleştirici, canlı, estetik bir sonuç elde etmenize yardım eder. Özellikle bıçak altına yatmaktan çekinen hastalar üzerindebaşarılıoldukça etkili bir yöntemdir. Cilt gençleştirme yöntemi 30’luk yaşlardan itibaren tercih edilir. Gerekli olduğu düşünülürse bir buçuk yıldan sonra yüz bölgesinetamamen oturduktansonra yeniden tekrarlanabilir. Focuslu ultrasonhekim tarafından gerçekleştirilen özel gençleştirme yöntemidir. Seans süresi 45 dakika - 1 saat arasındadır. Uygulama sırasında iğne batmasına benzer hafif bir acı hissi duyarsınız. Hafif sınırlı uyuşturma ile uygulanan ağrısız bir gençleştirme yöntemidir. Fokus ultrasonun cilt gençleştirmedeki üstünbaşarısı uygulama bölgesinin farklı derinliklerine göre değişir. İki buçuk milimetre - 3 ve 4,5 milimetre olmak üzere 3 ayrı başlıkta uygulanır. Bu sayede çok derin dokular üzerinde etkili olabilen bu yöntem sadece odaklandığı dokuya hasar vererek cilt yüzeyine zarar vermez.

FokusUltrason(HIFU) ile Yüz Gençleştirme

Fokus ultrason ile yüz gençleştirme medikal bir estetik uygulamasıdır. Cilt gençleştirmede cerrahi bir operasyon olarak tercih edilen bu yöntem cilt sıkılaştırma, gençleştirme, toparlama işlemleriyle kesitsiz, neştersiz bir şekilde gerçekleştirilir. Estetik cerrahisi ya da dolgu işlemlerinden en büyük farkı cildin kendi kendini onarma özelliğini harekete geçirmesidir. Uygulama ayrıca, cilde doğal bir gençleştirme sağlayarakcildin estetik,canlı, dinamik görünmesine yardım eder.

Ameliyatsız yüz gençleştirme olarak bilinen Fokus ultrasonun cildi gençleştiren avantajları şunlardır:

  • Cilt üstündeki sonuçları uzun süre kalıcı olup 4 mevsim uygulanabilir. Doğal gençleştirme iksiri olan bu yöntem mimik kaybına neden olmaz.
  • İzsiz bir cilt gençleştirme uygulaması olarakgünümüzde yoğunşekilde tercih edilir.
  • İyileşme ve istirahat dönemine ihtiyaç duymadan sosyal, iş hayatınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz.
  • Cerrahi operasyonlara oranla oldukça uygun fiyatlı bir cilt gençleştirme uygulamasıdır.
  • Focuslu ultrasonuygulaması ile gıdısız bir boyun,keskin yüz hatları, canlı bakışlar,genç, gergin cilt, belirgin çene, ışıl ışıl ten rengi, gergin dekolte bölgesine sahip olursunuz.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!