Advert
Advert
Advert

2022'de Avusturya Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

2022'de Avusturya Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri
2022'de Avusturya Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri	Hakkı DUMAN

Avusturya vize sorgulama ve takip işlemleri; vize başvurusu yapan kişilerin, vize onayı sürecini takip edebildiği hizmet türüdür. Avusturya vizesine başvuru yapan kişilerin, vize değerlendirme süreçlerini takip edebilmesi için akredite acenteler ve aracı kurumlar tarafından sunulan vize takip ve sorgulama hizmetinden yararlanma imkanları vardır.

Son 5 yılda danışmanlık hizmeti verdiği Avusturya vize başvurularında elde ettiği %97,5 vize onay oranı ile Türkiye'deki en yüksek onaylanma skoruna sahip olan vize merkezi Vizem.net'in Avusturya departmanına vize sorgulama işlemine dair merak edilenleri sorduk.

Avusturya Vize Takip İşlemi Nereden Yapılır?      

Avusturya vize takip işlemleri, Avusturya konsolosluğu tarafından resmi yetki verilmiş aracı kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır. 

Avusturya vize takip işlemi VFS Global vize takip Avusturya internet sitesindeki online takip sistemi üzerinden veya akredite acentelerin vize takip Avusturya işlemleri ile yapılmaktadır.

Avusturya Başkonsolosluğu Vize Takip Hizmeti Veriyor Mu?

Avusturya Başkonsolosluğu vize başvuruları için takip hizmeti vermemektedir.

VFS Global Üzerinden Avusturya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?      

VFS Global üzerinden Avusturya vize takip işlemi online olarak yapılmaktadır. 

Vize başvurusunda bulunan kişiler vize takip işlemi için Avusturya VFS Global vize takip sistemine girmelidir. VFS Avusturya vize takip sayfasında doldurulması istenen referans numarası (randevu sırasında verilir) ve soyisim bilgisi doğru bir şekilde yazılmalıdır. 

 

Avusturya Vize Referans Numarası Nedir? 

Avusturya vize referans numarası, başvuru sırasında verilen teslim fişinde yer almaktadır ve internet üzerinden yapılan Avusturya vize takip işlemlerinde gerekli bir numaradır. 

Avusturya Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Avusturya Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Vizem.net vize başvuru merkezi üzerinden Avusturya vize takibi “hesabım” bölümünden yapılmaktadır. Avusturya vize başvurusu yapan kişilerin vize onayı gerçekleştikten sonra vize onay SMS’i gönderilmektedir. Başvuru sahibi, Avusturya vizesi geçerlilik süresi ve konaklama süresi gibi detaylar konusunda SMS ile bilgilendirilir. Avusturya vize süresinin bitimine 3 gün kala vize süresinin bittiğine dair bildirim başvuru sahiplerine tekrar SMS olarak gönderilmektedir.

Avusturya Vize Başvuru Takip İşlemi Ücretli Midir?

Avusturya vize başvurusu takip işlemi ücretsizdir ve ücret talep eden kötü niyetli şahıs, kurum veya kuruluşlara dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Avusturya vize başvurusu takip işlemi, vize başvurusunun yapılmasının ardından ücretsiz olarak online sistemler üzerinden yapılmaktadır. 

Avusturya Vize Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir? 

Avusturya vize takip işlemleri ile başvuru sonucu belli olmamaktadır.

Avusturya vize takip işlemleri ile sadece vize değerlendirme sürecinin hangi aşamasında olduğu bilgisi görülmektedir; Avusturya vizesi için başvurunun onaylanıp onaylanmayacağı kararı için tek yetkili merci Avusturya Konsolosluğudur ve yalnızca pasaport iadesi ile öğrenilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!