Advert
Advert
Advert

Web Tasarımında Renk Uyumu

Web Tasarımında Renk Uyumu
Web Tasarımında Renk Uyumu Hakkı DUMAN

Günümüzde web tasarım hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler diğer işi yaptıracak olanlar ya da işi yapacak olanlar olarak ikiye ayrılıyor. Hangi grupta olursanız olun bilmeniz gereken en önemli noktalardan biri hedef kitlesinin dikkatini en çok çeken şeyi tasarım olduğunu bilmektir. Web tasarımı bir anda ortaya çıkabilecek bir şey değildir. Ancak dikkat edilecek ilk nokta web sitesini tasarımında kullanılacak ana ve ara renkler olarak bilinir. Tabii kafaya göre bu işlem yapmak mümkün değildir. Renkleri seçerken birbirleri ile de uyumlu olmasına benim gösterilmesi gerekir.

Web tasarım genellikle kurumlar tarafından kullanıldığı için burada kullanılacak renkler çok fazla önem teşkil ediyor. Çünkü web tasarımında kullanılacak renkler o kurumun yapısı hakkında müşterilerine bilgi vermektedir. Eğer renk uyumu güzel bir şekilde sağlanırsa web sitesine giriş yapan Ziyaretçiler siteyi çok beğenirler ve sitenin onlar üzerindeki etkisi oldukça mükemmel seviyede olacaktır. Böylelikle sitene ziyaretçi trafiği artış sağlamasımuhtemel olacaktır. Web tasarımında kullanılacak renkler belirlenmeden önce bazı konulara dikkat çekilmesi lazımdır. Örneğin kurumsal kimlik ve marka bilinirliği bunların başında gelmektedir. Ayrıca hedef Kitle ve hizmet sunulan sektör renkleri oluşturulmasında büyük önem teşkil ediyor. Seçilen renkleri güven verici olmasına dikkat edilmesi lazımdır.

Web tasarımında tercih edilecek renkler kurumun ya da firmanın faaliyet gösterdiği sektör İle bağlantılı olmalıdır. Kepçe edilen ekledi ana ve ara renkler farklı olmasında fayda vardır. Genellikle renkler hitap edilen isteklerine göre değişkenlik gösteriyor. Seçilen renkleri aynı zamanda müşteri mi gözünü yormayacak şekilde olması lazımdır. Ayrıca parlak ve çok fazla dikkat çeken ve birbiriyle uyumu olmayan renkleri tercih edilmemesinde fayda vardır. Web tasarım konusunda https://volkanaktas.com.tr/web-tasarim/ bağlantısında da güncel bilgilere ulaşabilmeniz mümkün.

Web sitesinde tasarım ve içeriklerin renkleri birbirine yakın olması lazımdır. Genellikle birçok Web tasarımcı renk uyumu hakkında bilgi sahibidir. Ancak eğer web tasarım hizmeti alacaksanız bu konu hakkında bilgi sahibi olmak da yarar vardır. Çünkü yapan kişiye konu hakkında bilgi vererek daha iyi hizmetin ortaya çıkması sağlanabilir. Genel olarak söylemek gerekirse profesyonel bir web tasarım için renk uyumuna dikkat edilmesinde yarar vardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Güçlü Lider Güçlü Meclis İçin Doğrusu Ak Parti
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!
Artık yalnız değilsiniz, Rize’nin bir rehberi var!